29.11.2021
Телеканал NTD

Уперше з 2017 року: в Єгипті скасували режим надзвичайного стану

Уперше з 2017 року: в Єгипті скасували режим надзвичайного стану

Уперше з 2017 року в Єгипті перестав діяти режим надзвичайного стану. Президент Абдель Фаттах ас-Сісі написав..

Дата завантаження: 2021-11-29

video

Уперше з 2017 року в Єгипті перестав діяти режим надзвичайного стану. Президент Абдель Фаттах ас-Сісі написав у фейсбуку, що тепер країна — оазис безпеки та стабільності у регіоні.

Багато єгиптян із цим згодні.

[Маджид Юніс, житель Єгипту]:
«Режим НС накладав зобов’язання на людей, але була безпека. Те, що його зняли, означає, що в країні стабільність та безпека. Коли є безпека, то режим НС треба знімати».

[Мохамед Хуссейн, житель Єгипту]:
«У країні, дякувати Богу, стало краще. Є безпека, стабільність. Добре, що цей закон скасували».

Режим НС запровадили у квітні 2017 року після терактів у церквах Танти та Александрії. Тоді внаслідок вибухів у Вербну неділю загинуло 45 людей, 120 постраждало. Відповідальність узяла на себе терористична організація «Ісламська держава».

Тоді влада запровадила режим НС на три місяці. Відтоді його продовжували 18 разів.

Режим НС надавав силовикам необмежені повноваження. Раніше він постійно діяв у Єгипті з 1981 року. Після революції 2011-го його скасували.
Коротке посилання на цю сторінку:

Уперше з 2017 року: в Єгипті скасували режим надзвичайного стануВ еквадорській тюрмі бунт — загинуло 68 в’язнівЧотирьох демократичних активістів арештували в ГонконзіЄС готується до напливу афганських біженців і нелегальних мігрантівДебати в Європарламенті: Польща і ЄС знову сперечаються щодо верховенства законуМасове вбивство в Норвегії: чоловік убив з лука п’ятьох людейВетеринари вийшли шукати обгорілих тварин після пожежі в ІспаніїЯкий спадок залишає Меркель після 16 років на посаді канцлераРада Безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо Афганістану