29.10.2021
Телеканал NTD

Дебати в Європарламенті: Польща і ЄС знову сперечаються щодо верховенства закону

Дебати в Європарламенті: Польща і ЄС знову сперечаються щодо верховенства закону

Європейський Союз висуває країнам-членам необґрунтовані вимоги. Таку заяву зробив прем'єр-міністр Польщі під час напружених дебатів у..

Дата завантаження: 2021-11-29

video

Європейський Союз висуває країнам-членам необґрунтовані вимоги. Таку заяву зробив прем’єр-міністр Польщі під час напружених дебатів у Європарламенті.

[Матеуш Моравецький, прем’єр-міністр Польщі]:
«Ми не маємо розбіжностей. Просто верховенство закону використовують як привід, щоб вимагати від держав-членів того, чого немає в угодах».

Дебати влаштували через нещодавнє рішення Конституційного трибуналу Польщі. Минулого тижня він оголосив, що конституція країни стоїть вище, ніж закони ЄС. Він також дозволив оскаржувати рішення Європейського суду, який уважається найвищою інстанцією.

Голова Єврокомісії закликала Варшаву переглянути рішення, а також скасувати судову реформу, яка викликає велике невдоволення блоку. За її словами, тільки так Польща зможе отримати економічну допомогу від ЄС на відновлення після пандемії.

[Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії]:
«Щоб європейська демократія працювала, треба поважати спільні правила й принципи інститутів і незалежного правосуддя. Мова йде про верховенство закону і європейського права. Не намагайтеся уникнути цих дебатів. Підрив будь-якої з цих основних опор ставить під загрозу нашу європейську демократію».

Польща запросила у Брюсселя майже 24 мільярди євро у вигляді грантів і ще понад 12 мільярдів дешевих кредитів, щоб відновити економіку. Однак, як припускають, гроші не виділять доти, доки суперечку навколо судової реформи й тлумачення основних законів ЄС не буде залагоджено.
Коротке посилання на цю сторінку:

Дебати в Європарламенті: Польща і ЄС знову сперечаються щодо верховенства законуПовінь у Канаді: евакуації та перші жертвиНа кліматичній конференції просуваються до компромісуУраган «Іда» приніс вітри, зливи й торнадоВ еквадорській тюрмі бунт — загинуло 68 в’язнівМКС розслідує можливі злочини проти людяності у Венесуелі«Страшно й красиво»: подивитися на виверження вулкана на острові Пальма приїжджають туристиДержпереворот у Судані: люди вийшли на вулиці та вимагають звільнити прем’єраПівнічна Корея знову випробувала ракету