29.10.2021
Телеканал NTD

На півночі Канади водопровідна вода тхне нафтою

На півночі Канади водопровідна вода тхне нафтою

Літаком довелося доставляти воду до північноканадського міста Ікалуїт. Тут із вівторка діє режим надзвичайної ситуації. Понад..

Дата завантаження: 2021-11-29

video

Літаком довелося доставляти воду до північноканадського міста Ікалуїт. Тут із вівторка діє режим надзвичайної ситуації. Понад 7000 жителів залишилося без чистої питної води.

Влада вважає, що водопровідна вода забруднена нафтопродуктами. Її заборонили пити та використовувати в приготуванні їжі, бо нафтопродукти залишаться і після кип’ятіння, і після звичайної фільтрації.

До режиму НС місцеві жителі тиждень скаржилися в соціальних мережах на те, що вода віддає пальним. Фахівці взяли проби й відправили їх на аналіз. Результатів чекають через п’ять днів.

У місті регулярно перевіряють воду, але зазвичай шукають бактерії, а не вуглеводні. Як нафтопродукти могли потрапити у водопровід, поки не зрозуміло. Деякі місцеві жителі вважають, що причина в старій інфраструктурі.

Ікалуїт розташований на острові Баффінова Земля на узбережжі Північного Льодовитого океану. І вода, і продукти тут дорогі, бо все доставляють здалеку. Під час кризи воду в магазинах почали розкуповувати. А хтось поповнює запаси з річки, але таку воду слід обов’язково кип’ятити.

Зараз до Ікалуїта доставили 80 тисяч літрів питної води. Видаватимуть по 16 літрів на сім’ю. Водночас влада просить воду економити, бо невідомо, як складатиметься ситуація.
Коротке посилання на цю сторінку:

На півночі Канади водопровідна вода тхне нафтоюКамери спостереження в операційних Південної Кореї стануть обов’язковимиВ Ізраїлі влаштовують рибні бенкети для пеліканівМедитація на уроках: оздоровлення душі й тіла запроваджують у школахНа розмірі будинку в Австралії не зекономишДіаманти, окуляри та бетон, що між ними спільного?У цій кімнаті можна поплакати й попросити про допомогуЗдичавілі коні в Боснії одних тішать, а іншим завдають шкодиУ мексиканському зоопарку оселилися рідкісні ламантини