06.10.2022
Телеканал NTD

Протест на Акрополі проти Олімпіади в Пекіні

Протест на Акрополі проти Олімпіади в Пекіні

Тибетська й гонконзька активістки протестують на грецькому Акрополі проти Олімпіади в Пекіні. Вони розповідають про порушення..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Тибетська й гонконзька активістки протестують на грецькому Акрополі проти Олімпіади в Пекіні. Вони розповідають про порушення прав людини в КНР напередодні запалення факела зимових Ігор.

18-річна тибетська студентка і 22-річна гонконзька активістка забралися на риштовання біля пропілеїв — парадного входу до Акрополя. Вони скандували заклики звільнити Тибет і Гонконг.

[Тензін Янгзом, активістка]:
«Тибетських школярів примушують відвідувати школи-інтернати, де вони вчать китайську мову, але не можуть вивчати свою рідну. Китайська влада робить усе можливе, щоб утиснути нас, нашу культуру, наш народ і мову. Китай оголосив злочином бути тибетцем всередині Тибету. У Гонконзі кожен активіст перебуває або у вигнанні, або у в’язниці. На жаль, це сумна реальність у Тибеті, Гонконгу, Східному Туркестані, південній Монголії та незалежному Тайвані».

Активістки беруть участь у кампанії «Ні Пекіну-2022». Вона закликає Міжнародний олімпійський комітет скасувати рішення провести зимові Ігри 22-го року в Пекіні.

Невдовзі після початку протесту поліція їх затримала.

[Тензін Янгзом, активістка]:
«Ми закликаємо повністю бойкотувати зимову Олімпіаду 2022 року в Пекіні, бо Китай проводить геноцид уйгурів та небувалі репресії щодо жителів Тибету, Гонконгу, Південної Монголії та демократичного Тайваню».

Олімпіада в Пекіні починається в лютому. Міжнародний олімпійський комітет критикують за рішення знову провести Ігри в Китаї. Багато організацій уже закликали спортсменів бойкотувати захід. Серед них Всесвітній уйгурський конгрес, Тибетський інститут дій, «Китай проти смертної кари», «Студенти за вільний Тибет» та «Кампанія за уйгурів».
Коротке посилання на цю сторінку:

Протест на Акрополі проти Олімпіади в ПекініПродукти у світі подорожчали на рекордні 13 %Справа про геноцид у Дарфурі: розпочався суд над колишнім суданським ополченцемЖителі Пекіна бояться можливого суворого локдауну«Місто вже не впізнати»: як Гонконг змінився за останні п’ять роківДиректор ФБР: основні загрози кібербезпеці США надходять із КитаюЖителів Шрі-Ланки дратує китайська присутністьСильний ураган налетів на Західну НімеччинуЗаспокоїтися та зарядитися енергією: Всесвітній день Фалунь Дафа в Києві«Я немов у клітці»: у Пекіні посилюють карантин

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: