24.04.2021
Телеканал NTD

Вулкан спалив цементний завод

Вулкан спалив цементний завод

1240 градусів Цельсія. Така температура в потоці вулканічної лави. Сила, яка знищує все на своєму шляху...

Дата завантаження: 2021-10-24

video

1240 градусів Цельсія. Така температура в потоці вулканічної лави. Сила, яка знищує все на своєму шляху.

На канарському острові Пальма ще однією жертвою вулкана став цементний завод. Під час горіння утворилися хмари чорного диму.

[Мігель Анхель Моркуенде, голова комітету з питань реагування на вулкани]:
«У промзоні Каллехон-де-ла-Гати згорів цементний завод, і ми вирішили, поки перевіряємо якість повітря, закрити цей район, щоб у людей не почалися проблеми зі здоров’ям».

Лава також знищила останні кілька будинків у селищі Тодоке.

У вихідні вулканологи зняли на відео, як із кратера Кумбра-В’єхи виливається ще одна порція магми заввишки як триповерховий будинок. Виверження супроводжували десятки підземних поштовхів. Найсильніший був магнітудою 3,8.

[Марія Хосе Бланко, співробітниця муніципалітету]:
«Після свіжого виплеску лави основний потік іде північною стороною на захід до моря в межах закритої зони. До моря йому залишилося 300 метрів, тож він може утворити ще одну дельту лави на пляжі».

Влада обіцяє, що тепер очищати населені пункти від вулканічного попелу будуть іспанські військово-морські сили.

У містечку Лос-Льянос-де-Арідане для людей відкрили недобудовану стоянку, щоб ті, хто мусив евакуюватися, могли там розміститися.

[Мануель Перейра, співробітник муніципалітету]:
«Ми провели туди воду й електроенергію, щоб люди мали все необхідне».

Кумбре-В’єха вивергається вже три тижні. Лава накрила майже 600 гектарів території острова. Згоріло майже 1200 будівель. Евакуювалося близько 6000 осіб.
Коротке посилання на цю сторінку:

Вулкан спалив цементний заводДебати в Європарламенті: Польща і ЄС знову сперечаються щодо верховенства законуВетеринари вийшли шукати обгорілих тварин після пожежі в ІспаніїПівнічна Корея знову випробувала ракетуG7 закликає «Талібан» відкрити доступ до аеропорту Кабула«Ми втомилися»: алжирці гасять пожежі голими рукамиЄС посилює візові правила для БілорусіПрезидент Тунісу звільнив прем’єра, зупинив роботу парламенту й пішов протестуватиПрезидент Бразилії засумнівався в ефективності вакцин проти COVIDФранцузькі сенатори відвідали Тайвань, попри протест КНР