03.11.2021
Телеканал NTD

«Ми залишаємося»: у Польщі вийшли на протест

«Ми залишаємося»: у Польщі вийшли на протест

У Варшаві десятки тисяч людей із прапорами Польщі та ЄС вигукують «Ми залишаємося». [протестувальник

Дата завантаження: 2021-12-03

video

У Варшаві десятки тисяч людей із прапорами Польщі та ЄС вигукують «Ми залишаємося».

[протестувальник]:
«Ніхто не очікував «брекзиту», але він раптово стався. І, схоже, те ж саме може відбутися тут».

Конфлікт між Варшавою та Брюсселем налякав деяких жителів Польщі. Понад 100 тисяч людей у столиці й десятки тисяч в інших містах вийшли на вулиці, закликаючи не віддалятися від ЄС і не допустити повторення «брекзиту».

Протест спричинила незвична для ЄС подія — польський конституційний суд вирішив, що національні закони країни вищі, ніж загальноєвропейські. До того ж Варшава ще й дозволила собі оскаржувати рішення Європейського суду, який уважають найвищою інстанцією ЄС і чиї рішення згідно із законом не підлягають перегляду.

Це обурило керівництво ЄС. Воно обіцяє вжити щодо Польщі дисциплінарних заходів – можливо, фінансові санкції.

Сам польський уряд каже, що не планує виходити з блоку, і що єдине, чого він хоче — повернути людям право самим розпоряджатися своєю долею.

Керівна в Польщі партія «Право і справедливість» уже давно не може порозумітися з Єврокомісією щодо питань прав ЛГБТ-спільноти та незалежності судів.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький каже, що до кожної держави-члена слід ставитися з повагою і ЄС не повинен усіх рівняти під одну мірку.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Ми залишаємося»: у Польщі вийшли на протестПовені та зсуви в Індії: понад 20 загиблихУ пожежі в Іспанії загинув один вогнеборецьПольща закрила прикордонний перехід із БілоруссюЛідери понад 200 країн зібралися на кліматичній конференції у ШотландіїПівнічна Корея знову випробувала ракетуГоловною темою Генасамблеї ООН залишається COVID і вакциниУ Таїланді постраждалим від повеней допомагають добровольці на парапланахПротест на Акрополі проти Олімпіади в ПекініЗагиблих у трагедії на параді у США вже п’ятеро