28.06.2021
Телеканал NTD

Коштовні подарунки від князів та гетьманів виставили на огляд у Києві

Коштовні подарунки від князів та гетьманів виставили на огляд у Києві

Ця експозиція буквально засліплює. Тут можна побачити дорогоцінності, які пожертвували українській церкві. Це дари гетьманів, полковників,..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Ця експозиція буквально засліплює. Тут можна побачити дорогоцінності, які пожертвували українській церкві. Це дари гетьманів, полковників, сотників та інших впливових людей, які жили в період з XVII по XIX століття.

[Оксана Терещук, кураторка виставки]:
«Україна в центрі Європи, вона на перехрестях шляхів між заходом та сходом, між північчю та півднем. Тривалий час була загроза від інших держав, тому в козацькі часи зберегти віру, зберегти церкву, зберегти мову це було синонімом збереження української держави».

Тут можна побачити понад 30 церковних та світських старожитностей із дорогоцінних металів та каменів. Ці кухлі — роботи німецьких та польських майстрів. Їх датують XVII століттям.

[Оксана Терещук, кураторка виставки]:
«У Європі в ті часи надзвичайно популярна була така страва, як печене м’ясо. Її запивали величезною кількістю квасу або пива з кухлів. Це популярний різновид посуду в Європі та в нас».

На експонатах викарбовано так звані вкладні написи. Вони містять інформацію про соціальний стан їхніх власників.

[Юрій Полідович, працівник музею]:
«Зібрані експонати розповідають про людей, що стоять за цими предметами. Ця виставка більше про історію України від XVI по XIX століття. Найбільш бурхливий період в історії України, коли стверджувалася держава, коли стверджувалася нація».

Виставку присвячено 970-річчю заснування Києво-Печерського монастиря. Вона триватиме до кінця року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Коштовні подарунки від князів та гетьманів виставили на огляд у КиєвіДо 95-річчя Вінні-Пуха вийшла нова книжка про його пригодиДавньоримський фастфуд: яку їжу продавали на вулицях ПомпеївДе можна почитати оригінали писань віком 2500 роківЯкі зірки заробили найбільше за всіх, розповів тижневик Variety«Carolina Herrera» показала колекцію для гламурних і казкових жінокЯк Гаррі Поттер: юних лондонців учать володіти чарівною паличкоюПремію «Еммі» здобув серіал «Корона» й не тільки вінВеликий синій кит зі сміття: у Києві з’явився новий артоб’єктMet Gala: у чому красувалися зірки на червоній доріжці