24.06.2021
Телеканал NTD

Коштовні подарунки від князів та гетьманів виставили на огляд у Києві

Коштовні подарунки від князів та гетьманів виставили на огляд у Києві

Ця експозиція буквально засліплює. Тут можна побачити дорогоцінності, які пожертвували українській церкві. Це дари гетьманів, полковників,..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Ця експозиція буквально засліплює. Тут можна побачити дорогоцінності, які пожертвували українській церкві. Це дари гетьманів, полковників, сотників та інших впливових людей, які жили в період з XVII по XIX століття.

[Оксана Терещук, кураторка виставки]:
«Україна в центрі Європи, вона на перехрестях шляхів між заходом та сходом, між північчю та півднем. Тривалий час була загроза від інших держав, тому в козацькі часи зберегти віру, зберегти церкву, зберегти мову це було синонімом збереження української держави».

Тут можна побачити понад 30 церковних та світських старожитностей із дорогоцінних металів та каменів. Ці кухлі — роботи німецьких та польських майстрів. Їх датують XVII століттям.

[Оксана Терещук, кураторка виставки]:
«У Європі в ті часи надзвичайно популярна була така страва, як печене м’ясо. Її запивали величезною кількістю квасу або пива з кухлів. Це популярний різновид посуду в Європі та в нас».

На експонатах викарбовано так звані вкладні написи. Вони містять інформацію про соціальний стан їхніх власників.

[Юрій Полідович, працівник музею]:
«Зібрані експонати розповідають про людей, що стоять за цими предметами. Ця виставка більше про історію України від XVI по XIX століття. Найбільш бурхливий період в історії України, коли стверджувалася держава, коли стверджувалася нація».

Виставку присвячено 970-річчю заснування Києво-Печерського монастиря. Вона триватиме до кінця року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Коштовні подарунки від князів та гетьманів виставили на огляд у Києві1300-річну статуетку випадково знайшли в річці в ІндіїЦвітуть лише шість днів: у Ріо милуються квітками табебуйКвітковий фестиваль в Іспанії: море квітів і дзеркалаСписок ЮНЕСКО поповнили два об’єкти з МадридаМеркель відкрила найбільшу в Німеччині виставку картин Яна ВермераПідводні печери в Іраку приваблюють туристівЗ галереї — на Трафальгарську площу: шедеври живопису прийшли до людейКопія піраміди «Темпло Майор» постала в центрі МехікоУ Франції вручили «оскар» у сфері кулінарії