24.06.2021
Телеканал NTD

На батьківщині скрипки в Кремоні навчатимуть талановитих музикантів з усього світу

На батьківщині скрипки в Кремоні навчатимуть талановитих музикантів з усього світу

Уже майже 500 років найкращі струнні інструменти народжуються в італійській Кремоні. У середині XVI століття Андреа..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Уже майже 500 років найкращі струнні інструменти народжуються в італійській Кремоні. У середині XVI століття Андреа Аматі створив тут свою першу скрипку, і відтоді місто славиться талановитими майстрами.

[Брюс Карлсон, майстер із виготовлення скрипок]:
«Він створив перший інструмент, який ми називаємо справжньою скрипкою. Його справу продовжили сини. Кілька поколінь родини робило скрипки приблизно з 1550 по 1750 рік. У Кремоні створено найкращі, найкрасивіші й найцікавіші з акустичного погляду інструменти».

У Кремоні творили Ніколо Аматі, Антоніо Страдіварі та Андреа Гварнері. Зараз тут понад 140 майстерень. І хоча вже минули століття, але інструменти досі роблять традиційними способами.

А тепер у місті відкрили новий навчальний заклад — Центр струнних інструментів Штауффера. У ньому вчитимуться талановиті музиканти, які вже здобули освіту. Викладатимуть найвідоміші музиканти та скрипкові майстри.

[Франческа Дего, скрипалька]:
«Будуть семінари, а також зустрічі з творчими людьми Кремони. Це добра можливість для іноземних студентів. Наприклад, вони зможуть дізнатися про виготовлення скрипок. Це хороший задум. Цей центр стане унікальним».

Навчання буде безплатним. До того ж для студентів передбачено стипендію.

[Паоло Петрочеллі, директор Центру струнних інструментів Штауффера]:
«50 років тому створено Фонд Штауффера. 35 років тому відкрилася однойменна академія. Тепер ми відкриваємо Центр струнних інструментів Штауффера. Це перший міжнародний центр, повністю орієнтований на струнні інструменти. Студенти з Італії та з усього світу зможуть навчатися в найвідоміших музикантів світового рівня та дістати унікальний досвід».

У Кремоні також є всесвітньо відома школа з виготовлення скрипок.
Коротке посилання на цю сторінку:

На батьківщині скрипки в Кремоні навчатимуть талановитих музикантів з усього світуТенісні корти з підігрівом подовжили сезон ігор в АвстраліїУ Венеції побудували човен у вигляді гігантської скрипкиТрадиційні сокири як і раніше роблять на ЗакарпаттіГладіатори в обладунках з’явилися в Центральному парку Нью-ЙоркаВеселі змагання з перенесення дружин улаштували в УгорщиніЄдиноріг і портрет Ентоні Гопкінса: торти на виставці в ЛондоніЯк у середні віки: три боснійські сім’ї ковалів покладаються на енергію води й вогнюРобот-гід водить туристів по грецькій печеріВиставка в музеї Прадо: чому жінки писали маленькі картини