24.05.2021
Телеканал NTD

Скульптуру Мікеланджело показали після дворічної реставрації

Скульптуру Мікеланджело показали після дворічної реставрації

Цю скульптуру великий Мікеланджело створював як надгробок для своєї могили, але волею долі вона опинилася у..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Цю скульптуру великий Мікеланджело створював як надгробок для своєї могили, але волею долі вона опинилася у Музеї Флорентійського собору. Скульптурна група відома як «П’єта Бандіні». Зображує зняття Ісуса з хреста.

Зараз її виставили на огляд після двох років реставрації.

[Тімоті Вердон, директор Музею Флорентійського собору]:
«Її готували для усипальниці Мікеланджело, і вона містить автопортрет скульптора. Це дуже особистий твір. Він мав передавати дух автора навіть по його смерті».

Мікеланджело взявся за цю скульптуру в 73-річному віці, а припинив роботу, коли йому було 80.

Раніше вважали, що «П’єту Бандіні» зроблено з дорогого каррарського мармуру. Однак фахівці з’ясували, що камінь видобуто в Серравецці. Він гіршої якості.

[Паола Роза, реставратор]:
«Під час реставрації ми побачили багато домішок піриту й «волосків» — мармурових мікротріщин. Ці мікротріщини важко помітити в цілісному шматку мармуру й дуже складно зрозуміти їхній напрямок. Звісно, Мікеланджело мав проблеми з цими мікротріщинами».

Утім, фахівці вважають, що не лише дефект каменю змусив Мікеланджело покинути цю роботу. Майстрові не подобалося, як утілювався його задум.

[Тімоті Вердон, директор Музею Флорентійського собору]:
«За словами його головного біографа Вазарі, попри похилий вік Мікеланджело працював із каменем ліпше за багатьох молодших скульпторів. Гадаємо, він відмовився від цієї роботи, ймовірно, не тому, що йому було важко, а з інших причин».

Висота скульптурної групи «П’єта Бандіні» — 2 метри 26 сантиметрів. Важить майже три тонни. Мікеланджело працював над нею з 1547 по 1555 рік.

За реставрацією могли спостерігати всі гості музею. Її проводили на відкритому майданчику.
Коротке посилання на цю сторінку:

Скульптуру Мікеланджело показали після дворічної реставраціїЗалишки стародавньої церкви під руїнами іншого храму знайшли у Великій БританіїВишукані весільні наряди показали на Тижні моди в МумбаїЄгипетський ніндзя: фанат черепашок-ніндзя здійснює дитячу мріюЯпонка робить картонних роботів і танкиПомацати й понюхати: у Нідерландах відкрили виставку картин для незрячихСкіпетр китайського імператора планують продати за рекордні $ 13 млнУнікальне ацтекське шоу: танці під місяцем11-метровий путівник XIV століття вперше показали в ЄрусалиміНайкращий багет вибрали в Парижі