Євросоюз погодив реформи системи сільськогосподарських субсидій усередині блоку. Вони спрямовані на захист малих ферм, а також довкілля.
Угода покладе край майже трьом рокам спроб затвердити загальну сільськогосподарську політику ЄС. Згідно з документом, коло третини бюджету ЄС 2021-27 років буде виділено на виплати фермерам і підтримку сільськогосподарських районів. Загалом сума субсидій становитиме коло 387 мільярдів євро.
Водночас ЄС почне вкладати менше коштів в інтенсивні методи ведення сільського господарства, й більше — в захист природи і зменшення викидів СО2.
Головний пареговірник від Європарламенту Норберт Лінс каже, що заради договору виконали величезну роботу. Зокрема було проведено безліч так званих трилогів, тобто неформальних переговорів.
[Норберт Лінс, голова комітету сільського господарства]:
«Ми уклали угоду. Учора після першої години ночі ми усвідомили, що робота завершилася, а сьогодні ми знаємо, що угода є. І це через три роки й більш як 25 трилогів, трьох супертрилогів, одного гігантського трилогу, тисяч раундів переговорів і понад ста технічних зустрічей».
Комісар ЄС із «зеленої» політики Франс Тіммерманс сказав, що угода могла би піти трохи далі, але це як і раніше важливий крок.
[Франс Тіммерманс, заступник голови Єврокомісії]:
«Якщо ви подивитеся на це з істинно європейського погляду, який передбачає всі зміни, еволюцію, реформи, а не революцію, то я гадаю, ви побачите, що завдяки цій угоді ми досягли реальних змін».
Угода передбачає виплати на екологічні схеми ведення сільського господарства. Наприклад, на висадження каштанів і вирощування органічних овочів та фруктів.
Тепер договір мають формально затвердити Європарламент та країни-члени ЄС.
Коротке посилання на цю сторінку: