28.07.2021
Телеканал NTD

«Це складно пережити»: у Бельгії зносять пошкоджені повінню будинки

«Це складно пережити»: у Бельгії зносять пошкоджені повінню будинки

З важким серцем спостерігають бельгійці за знесенням будівель, зокрема й давніх, у Пепенстері. Це місто більше..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

З важким серцем спостерігають бельгійці за знесенням будівель, зокрема й давніх, у Пепенстері. Це місто більше за інших постраждало від літньої повені в Бельгії.

74-річний Каміль прощається з домом, у якому жив із народження.

[житель Пепенстера]:
«Це складно пережити, бо зачеплено почуття й емоції».

Повені почалися в усій Європі в липні. Їх спричинили рясні дощі, які приніс циклон «Бернд».

У Бельгії найбільше постраждав південний регіон Валлонія. Загинуло щонайменше 45 осіб. Десятки тисяч жителів вимушено евакуювалися. Сотні будинків пошкодили потоки води. У постраждалих районах почалися перебої з водою та електроенергією. Повінь стала найбільш руйнівною в пам’яті людей.

[жителька Пепенстера]:
«Вода досі не придатна для пиття. Електрику подекуди дали, а газ поки чекаємо. Наближається зима, і нам потрібне опалення».

На реконструкцію Пепенстера планують витратити один мільярд 200 мільйонів євро.

[Філіп Годен, мер Пепенстера]:
«Як бачите, у нас дуже постраждала інфраструктура. Пошкоджено банки, мости, транспорт і каналізаційну систему. Багато роботи. На відновлення підуть роки».

Повінь у Європі назвали найбільшою за останні 100 років. Загинуло щонайменше 240 осіб, десятки пропали безвісти. Найбільше постраждала Німеччина.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Це складно пережити»: у Бельгії зносять пошкоджені повінню будинкиСобаки, коти й кури: тимчасовий притулок на острові Пальма рятує тваринВ Іспанії вручили премію «Найпотворніший помідор»Найдавніша синагога Великої Британії виступила проти хмарочосівЗелений оазис прикрасив дах університету в АвстраліїПодорож Маленької Амаль: лялька пройде 8000 км через вісім країнУ Західній Африці — перший випадок захворювання на небезпечну лихоманку МарбургФастфуд США стане менш солонимУ Музеї Голодомору відкрили оновлену експозиціюЗахистити «шкіряний» мед хоче Австралія