03.12.2021
Телеканал NTD

У Шотландії садівництво допомагає людям віднайти душевну рівновагу

У Шотландії садівництво допомагає людям віднайти душевну рівновагу

М'які промені сонця нагадують про завершення літніх турбот. Але в цьому громадському саду, що в передмісті..

Дата завантаження: 2021-12-03

video

М’які промені сонця нагадують про завершення літніх турбот. Але в цьому громадському саду, що в передмісті Глазго, пожвавлення. Діти й підлітки збирають урожай і милуються своїми рослинами.

[школярка]:
«Учора ми викопували дайкон. Він ось такий».

Г’юберт, як і багато інших, захопився садівництвом під час ізоляції.

[Г’юберт Рудницький, школяр]:
«Я пробував, вкладав у це серце — і все вдалося. Завдяки цьому заняттю почуваюся чудово».

Діти під наглядом дорослих вирощують салат, капусту та квіти. Вони і вчаться, і дістають естетичну насолоду.

[Сюзан Вілсон, волонтерка]:
«Діти думають, що овочі з’являються в магазині. Їм невтямки, що вони ростуть у землі. Тому я люблю їм усе роз’яснювати».

Цей громадський сад розташований в Істергаусі, що за десять кілометрів від Глазго. Містечко довгі роки вважали одним із найбідніших і проблемних у Шотландії. Тут зростала злочинність і наркоманія. Упродовж кількох десятиліть ситуація виправляється, життя стає спокійнішим. Садівництво теж сприятливо впливає на людей.

[Ізобель Ленглендс, жителька Істергауса]:
«Це як терапія. Можна проводити час із дітьми. Це добре й для мого сина. У нього аутизм».

Ідею громадських садів підтримує й Королівське садівниче товариство Великої Британії. Воно має намір просувати такі проєкти в усій країні.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Шотландії садівництво допомагає людям віднайти душевну рівновагуУ Греції посилили обмеження через коронавірусВона — на горі з біноклем, він — із парашутом гасить пожежіЗростає потік мігрантів із Білорусі до ПольщіНімецькі готелі масово втрачають пожильцівЗ підборів у кеди: пандемія змінила офісну модуСобаки, коти й кури: тимчасовий притулок на острові Пальма рятує тваринНовонароджені помирають: афганські переселенці благають про допомогуФранцуз оголосив голодовку через обов’язкову вакцинацію медиків і пожежниківПісля торнадо: як сім’я дивом вижила під час урагану «Іда»