24.06.2021
Телеканал NTD

Вечірні посиденьки замість соцмереж: південь Іспанії охороняє традиції з ЮНЕСКО

Вечірні посиденьки замість соцмереж: південь Іспанії охороняє традиції з ЮНЕСКО

Плюс 40 у середині серпня — звичайна річ в Альгарі, селищі на півдні Іспанії. Увечері прохолодніше,..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Плюс 40 у середині серпня — звичайна річ в Альгарі, селищі на півдні Іспанії. Увечері прохолодніше, і місцеві жителі виносять на вулиці стільці, а часом і столи. Тут здавна зустрічають захід сонця великою компанією за неквапливою бесідою.

Зберегти традицію в умовах суцільного занурення у світ соцмереж вирішив мер міста. Він подав заяву на визнання затишних вечірніх посиденьок Альгара об’єктом нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

[Хосе Карлос Санчес, мер Альгара]:
«Добридень. Як справи? Перечікуєте спеку?»

[місцева жителька]:
«Ми тут, на вулиці. Немає ніякої прохолоди, але принаймні ми на свіжому повітрі».

[Хосе Карлос Санчес, мер Альгара]:
«Добре. Тут краще, ніж удома?»

[місцева жителька]:
«Так. Хоча в мене новий будинок, але мені подобається сидіти тут, бачити людей, багато іноземців. Захопливо».

Коли мер Хосе Карлос був маленьким, на вулицю виходили всією сім’єю. Тепер же здебільшого пенсіонери й діти. Підлітків і молоді дедалі менше.

Однак спільне проведення часу має багато переваг. Це економить електроенергію: вечорами не потрібне світло й кондиціонер. Та головне — це дарує жителям відчуття єдності, відганяє геть самотність та стрес.

[Хосе Карлос Санчес, мер Альгара]:
«Настав бум соціальних мереж, усе під їхньою владою. Якщо сидіти в них трохи менше, можна знову спілкуватися з людьми наживо. Гадаю, ми повернемо втрачене, адже це гармонія, веселий настрій і повернення до традицій. А ще це заряджає енергією».

Отримання статусу ЮНЕСКО — процедура довга, проте Альгар уже зараз бачить користь. Про південне містечко почали писати вітчизняні та іноземні ЗМІ, і тепер про нього знають від Мадрида до Барселони.
Коротке посилання на цю сторінку:

Вечірні посиденьки замість соцмереж: південь Іспанії охороняє традиції з ЮНЕСКО350 шрамів: ліванець знов і знов згадує вибух у БейрутіБокс допомагає виховувати юних австралійцівУ Південній Кореї добова кількість нових хворих на COVID побила рекордНамет із кондиціонером: гонконжці полюбили розкішний відпочинок на природіУ гігантському павільйоні Дубая відкрилася Всесвітня виставка — 2020На Криті історичні знання засвоюють за трапезоюЗ підборів у кеди: пандемія змінила офісну модуДо Рима повернулися черги з туристівСША депортували до Мексики 260 мігрантів