17.08.2021
Телеканал NTD

Біньямін Нетаньягу — про свою перемогу: «З лимонів зробили лимонад»

Біньямін Нетаньягу — про свою перемогу: «З лимонів зробили лимонад»

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив про свою перемогу на виборах, які пройшли в понеділок 2 березня...

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив про свою перемогу на виборах, які пройшли в понеділок 2 березня. Згідно з даними екзитполів, його правоцентристська партія «Лікуд» може дістати в Кнесеті 23-го скликання 37 місць.

[Біньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю]:
«Нинішня перемога — солодка й навіть ще солодша. Це навіть ще більша перемога».

Утім, остаточний результат голосування поки невідомий. Є побоювання, що Нетаньягу не зможе заручитися підтримкою більшості депутатів. Тоді країні загрожуватиме нова політична криза.

Поки ж прем’єр радіє.

[Біньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю]:
«Це перемога над усіма забобонами. Наші суперники казали, що ера Нетаньягу завершилася. Але ми об’єднали сили й взяли реванш, ми перетворили лимони на лимонад».

Головний суперник Нетаньягу, лідер альянсу «Кахоль-лаван» Бені Ганц, уже визнав свою поразку. Екзитполи показують, що його політична сила матиме в Кнесеті 32 місця.

[Бені Ганц, лідер політичного альянсу «Кахоль-лаван»]:
«Скажу чесно: я розумію вас і поділяю ваше розчарування й біль, оскільки це не той результат, якого ми хотіли. Якщо результат буде таким, ми не зможемо повернути Ізраїль на правильний шлях».

Це були треті вибори в країні менш ніж за рік. У квітні 2019-го «Лікуд» і «Кахоль-лаван» набрали в парламенті по 35 місць. Але жодна партія не змогла сформувати більшості. До цього вибори проходили у вересні. Тоді «Лікуд» також не зміг дістати підтримку 61 депутата. Зрештою призначили перевибори.

Разом з тим, щодо Біньяміна Нетаньягу ведуть розслідування за звинуваченнями в хабарництві, зловживанні владою та шахрайстві. Перше слухання у справі відбудеться 17 березня. Прем’єр усі звинувачення відкидає.
Коротке посилання на цю сторінку:

Біньямін Нетаньягу — про свою перемогу: «З лимонів зробили лимонад»Туреччина закривається на повний локдаунКількість померлих від COVID-19 в Індії перевищила 250 000 осібООН: майже мільйон людей голодує в МозамбікуСША виводять війська з Афганістану, але чи буде це кінцем війни?Трамп запустив онлайн-платформу для комунікації зі своїми прихильникамиУ М’янмі сталися найбільш кровопролитні сутички з часу переворотуЕксполіціянта Дерека Шовіна визнали винним у смерті Джорджа ФлойдаДо постраждалої від вибухів Екваторіальної Гвінеї прибуває міжнародна допомога35 років від дня Чорнобильської катастрофи: потік туристів не зменшується