25.12.2024
Телеканал NTD

Біньямін Нетаньягу — про свою перемогу: «З лимонів зробили лимонад»

Біньямін Нетаньягу — про свою перемогу: «З лимонів зробили лимонад»

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив про свою перемогу на виборах, які пройшли в понеділок 2 березня...

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив про свою перемогу на виборах, які пройшли в понеділок 2 березня. Згідно з даними екзитполів, його правоцентристська партія «Лікуд» може дістати в Кнесеті 23-го скликання 37 місць.

[Біньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю]:
«Нинішня перемога — солодка й навіть ще солодша. Це навіть ще більша перемога».

Утім, остаточний результат голосування поки невідомий. Є побоювання, що Нетаньягу не зможе заручитися підтримкою більшості депутатів. Тоді країні загрожуватиме нова політична криза.

Поки ж прем’єр радіє.

[Біньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю]:

«Це перемога над усіма забобонами. Наші суперники казали, що ера Нетаньягу завершилася. Але ми об’єднали сили й взяли реванш, ми перетворили лимони на лимонад».

Головний суперник Нетаньягу, лідер альянсу «Кахоль-лаван» Бені Ганц, уже визнав свою поразку. Екзитполи показують, що його політична сила матиме в Кнесеті 32 місця.

[Бені Ганц, лідер політичного альянсу «Кахоль-лаван»]:
«Скажу чесно: я розумію вас і поділяю ваше розчарування й біль, оскільки це не той результат, якого ми хотіли. Якщо результат буде таким, ми не зможемо повернути Ізраїль на правильний шлях».

Це були треті вибори в країні менш ніж за рік. У квітні 2019-го «Лікуд» і «Кахоль-лаван» набрали в парламенті по 35 місць. Але жодна партія не змогла сформувати більшості. До цього вибори проходили у вересні. Тоді «Лікуд» також не зміг дістати підтримку 61 депутата. Зрештою призначили перевибори.

Разом з тим, щодо Біньяміна Нетаньягу ведуть розслідування за звинуваченнями в хабарництві, зловживанні владою та шахрайстві. Перше слухання у справі відбудеться 17 березня. Прем’єр усі звинувачення відкидає.
Коротке посилання на цю сторінку:

Біньямін Нетаньягу — про свою перемогу: «З лимонів зробили лимонад»Новим президентом В’єтнаму призначили міністра громадської безпеки137 осіб загинуло й понад 180 постраждало внаслідок теракту в «Крокус Сіті Холі» у РосіїУ центрі столиці Ірландії демонтували 200 наметів нелегальних іммігрантівСкандал із зараженою кров’ю: Ріші Сунак назвав це «ганьбою для країни»Польські та чеські фермери перекрили КПП на кордоні з НімеччиноюДипломатичний скандал: працівники посольства Мексики залишили ЕквадорВерховний суд США дозволив Техасу арештовувати нелегальних мігрантівАфіни накрила пилова буря із СахариОкружний апеляційний суд США призупинив новий міграційний закон штату Техас

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: