[Ден Техан, міністр торгівлі Австралії]:
«Ми готові сісти за стіл переговорів із китайською владою, щоби врегулювати цю суперечку. Але під час наших двосторонніх дискусій на високому рівні розв’язання цієї проблеми не просувається. Тому ми звертаємося до Світової організації торгівлі».
Відносини між Австралією і Китаєм почали псуватися у 2018 році, коли австралійський уряд заборонив китайському телекомунікаційному гігантові Huawei Technologies прокладати інтернет-кабель на Соломонові острови. Він побоювався, що це може загрожувати кібербезпеці регіону.
Ситуація ще більше загострилася торік після того, як влада Австралії закликала провести міжнародне розслідування й з’ясувати, звідки пішов новий коронавірус.
Китай відреагував введенням високих мит на вино і ячмінь. Також він обмежив імпорт австралійського вугілля, яловичини й винограду. США назвали це «економічним насильством».
[Ден Техан, міністр торгівлі Австралії]:
«Ми експортували до Китаю вина на суму 1,1 мільярда доларів. За останніми оцінками, експорт знизився до 20 мільйонів доларів. Тобто, як бачите, австралійська виноробна промисловість утратила понад мільярд доларів».
Міністр торгівлі Австралії заявляє, що дії китайської влади завдали значних збитків різним галузям економіки Австралії. Тому він уважає за необхідне вирішити торговельну суперечку, використовуючи всі можливі шляхи.
Торік Австралія подала скаргу до СОТ на рішення Китаю запровадити високі тарифи на імпорт австралійського ячменю.
Коротке посилання на цю сторінку: