25.01.2021
Телеканал NTD

Виверження може початися будь-якої миті: з Гоми ринув новий потік біженців

Виверження може початися будь-якої миті: з Гоми ринув новий потік біженців

Нова хвиля біженців рушила з конголезького міста Гома після того, як влада заявила, що друге виверження..

Дата завантаження: 2021-06-25

video

Нова хвиля біженців рушила з конголезького міста Гома після того, як влада заявила, що друге виверження вулкана Ньїрагонго може початися будь-якої миті. Тисячі жителів покинули місто в четвер. Деякі вирушили пішки сільською місцевістю, подекуди вкритою лавою.

[житель Гоми]:
«Журналісти й влада сказали людям у разі виверження йти певними маршрутами. <…> Але на жаль, коли люди бачать, що інші біжать, вони теж починають бігти, оскільки бояться. Ми просимо Бога зглянутися на нас».

У Гомі живе коло двох мільйонів осіб. Багато хто вже покинув свій дім після попереднього виверження, що сталося 23 травня.

Тепер же під містом й озером Ківу, що біля нього, сейсмологи виявили магму. Люди бояться, що вона почне пробиватися на поверхню. Спрогнозувати таке виверження заздалегідь практично неможливо.

[жителька Гоми]:
«Прямо перед моїм будинком утворилася тріщина — дуже велика, її довелося закривати камінням. Цього ранку влада сказала, що якщо десь є тріщини, то жителям треба виїхати. Нам сказали евакуюватися до Саке. Спочатку ми не хотіли, але потім побачили, що всі їдуть. Усі наші сусіди виїхали».

Унаслідок виверження вулкана Ньїрагонго минулої суботи загинула 31 людина, десятки вважають зниклими безвісти. Лавовий потік накрив 17 населених пунктів, але до самої Гоми не дійшов. Однак відтоді сталися сотні пов’язаних із вулканом підземних поштовхів.

Ньїрагонго — один із найактивніших вулканів світу. Під час його виверження 19 років тому загинуло понад 200 осіб. А в 1977-му він забрав життя більш як 600 жителів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Виверження може початися будь-якої миті: з Гоми ринув новий потік біженцівКитайські винищувачі пролетіли в зоні протиповітряної оборони ТайванюЄС затвердив додаткові санкції щодо БілорусіСотні новозеландців евакуювалися через повені в КентерберіЄС і США владнали найтривалішу суперечку в історії СОТВід коронавірусу у світі вже померло понад 3 мільйони осібБайден назвав убивства вірменів 1915 року геноцидомОпитування: як карантин уплинув на жителів КиєваПрокинувся вулкан: міста на карибському острові Сент-Вінсент укрило товстим шаром попелуВ Індії 12 днів поспіль виявляють понад 300 тисяч хворих на COVID-19 за добу