22.04.2021
Телеканал NTD

Виверження може початися будь-якої миті: з Гоми ринув новий потік біженців

Виверження може початися будь-якої миті: з Гоми ринув новий потік біженців

Нова хвиля біженців рушила з конголезького міста Гома після того, як влада заявила, що друге виверження..

Дата завантаження: 2021-09-22

video

Нова хвиля біженців рушила з конголезького міста Гома після того, як влада заявила, що друге виверження вулкана Ньїрагонго може початися будь-якої миті. Тисячі жителів покинули місто в четвер. Деякі вирушили пішки сільською місцевістю, подекуди вкритою лавою.

[житель Гоми]:
«Журналісти й влада сказали людям у разі виверження йти певними маршрутами. <…> Але на жаль, коли люди бачать, що інші біжать, вони теж починають бігти, оскільки бояться. Ми просимо Бога зглянутися на нас».

У Гомі живе коло двох мільйонів осіб. Багато хто вже покинув свій дім після попереднього виверження, що сталося 23 травня.

Тепер же під містом й озером Ківу, що біля нього, сейсмологи виявили магму. Люди бояться, що вона почне пробиватися на поверхню. Спрогнозувати таке виверження заздалегідь практично неможливо.

[жителька Гоми]:
«Прямо перед моїм будинком утворилася тріщина — дуже велика, її довелося закривати камінням. Цього ранку влада сказала, що якщо десь є тріщини, то жителям треба виїхати. Нам сказали евакуюватися до Саке. Спочатку ми не хотіли, але потім побачили, що всі їдуть. Усі наші сусіди виїхали».

Унаслідок виверження вулкана Ньїрагонго минулої суботи загинула 31 людина, десятки вважають зниклими безвісти. Лавовий потік накрив 17 населених пунктів, але до самої Гоми не дійшов. Однак відтоді сталися сотні пов’язаних із вулканом підземних поштовхів.

Ньїрагонго — один із найактивніших вулканів світу. Під час його виверження 19 років тому загинуло понад 200 осіб. А в 1977-му він забрав життя більш як 600 жителів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Виверження може початися будь-якої миті: з Гоми ринув новий потік біженцівПісля смертоносних вибухів в аеропорту Кабула евакуація триваєЗемлетрус у Перу: підземні поштовхи в прямому ефіріПрезидент Тунісу звільнив прем’єра, зупинив роботу парламенту й пішов протестуватиГолосують у наметі: вибори в постраждалих від повені регіонах НімеччиниТроє загиблих, десятки постраждалих: у Чехії зіткнулися два потягиДональд Трамп подає позов на Твіттер, Фейсбук та ГуглПівденна Корея і КНДР повернули гарячу лінію зв’язку«Велика двадцятка» допоможе бідним країнам виробляти вакциниУраган «Іда» став одним із найсильніших у Луїзіані