12.10.2021
Телеканал NTD

Темпи зростання економіки Великої Британії швидші, ніж прогнозували

Темпи зростання економіки Великої Британії швидші, ніж прогнозували

Темпи зростання економіки Великої Британії, що постраждала від пандемії, у березні були вищими, ніж очікувалося. Такі..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

Темпи зростання економіки Великої Британії, що постраждала від пандемії, у березні були вищими, ніж очікувалося. Такі дані в середу опублікував уряд країни.

Аналітики гадали, що щомісячний приріст п’ятої за величиною економіки світу буде 1,3 %. Але, як виявилося, з лютого ВВП зріс на 2,1 %.

Частково це викликано повторним відкриттям шкіл, що, поряд із тестуванням і вакцинацією проти коронавірусу, стимулювало зростання активності в державному секторі й роздрібній торгівлі. Сплеск можна бачити й у будівельній галузі, де, як і раніше, діють податкові пільги для покупців житла.

Міністр фінансів Великої Британії Ріші Сунак каже, що план уряду щодо підтримки підприємств і пожвавлення економіки працює, і що рівень безробіття у порівнянні зі США, Канадою, Францією, Іспанією та Італією нижчий.

[Ріші Сунак, міністр фінансів Великої Британії]:
«Ці цифри показують, що наша економіка явно повертається в нормальне річище, і наш план щодо робочих місць працює. Зараз, звісно, багато підприємств і сімей усе ще переживають важкі часи, тому ми й далі їх підтримуємо».

За даними Управління національної статистики Великої Британії, за перші три місяці 2021 року, коли тривав третій локдаун, ВВП зменшився на 1,5 %.

Водночас у порівнянні з кінцем 2019 року економіка Сполученого Королівства знизилася на 8,7 %. Банк Англії очікує, що вона досягне свого допандемічного рівня наприкінці року.

Експерти прогнозують швидке відновлення, бо країна проводить наймасштабнішу в Європі програму вакцинації і знімає коронавірусні обмеження.

Послабити локдаун мають наступного тижня. А повністю скасувати всі протиепідемічні заходи планують наприкінці червня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Темпи зростання економіки Великої Британії швидші, ніж прогнозувалиЖителі грецького острова Евбея виступають проти гігантських вітряних турбін«Велика сімка» погодила податок для транснаціональних корпораційСОТ переглянула прогноз темпів зростання світової торгівлі товарами на 2021 рікАфганська дизайнерка здійснила свою мрію завдяки онлайн-ринкуПолітичний хаос у Тунісі загрожує зірвати угоду з МВФЛіванцям загрожує дефіцит харчів через падіння курсу фунта