04.07.2021
Телеканал NTD

Кубинським дисидентам заборонили виходити з дому під час з’їзду компартії

Кубинським дисидентам заборонили виходити з дому під час з'їзду компартії

Кубинські дисиденти кажуть, що влада перекрила їм доступ до інтернету й не дозволяла залишати помешкання під..

Дата завантаження: 2021-08-04

video

Кубинські дисиденти кажуть, що влада перекрила їм доступ до інтернету й не дозволяла залишати помешкання під час з’їзду Комуністичної партії Куби, який проходив з 16 по 19 квітня.

[Таня Бругера, активістка]:
«Вони прийшли до нас, зібрали всіх активістів і сказали, що під час з’їзду компартії Куби нам узагалі не можна виходити на вулицю. Вони сказали, що ми мусимо сидіти вдома, як під арештом. Законних підстав для цього не було».

Чотириденний з’їзд, на якому оголосили, що Рауль Кастро йде з посади голови компартії, проходив в умовах важкої економічної кризи. Через санкції США й пандемію коронавірусу становище планової і жорстко контрольованої економіки погіршилося ще більше.

[Таня Бругера, активістка]:
«Того дня, коли почався конгрес, вони позбавили нас інтернету й мобільного зв’язку. І мені інтернет і зв’язок поки не повернули. Так влада намагається не дати активістам говорити одне з одним чи навіть ділитися думками про те, що відбувається в країні».

Підсумком з’їзду стало те, що оголосили нового лідера Компартії Куби. Ним став Мігель Діас-Канель, який три роки тому замінив Кастро на посаді президента. Тобто вперше з 1959 року островом керуватиме людина, прізвище якої не Кастро.

Варто зазначити, що соціальні мережі на Кубі стали своєрідною платформою для обміну думками серед дисидентів. Через це в неділю партія ухвалила резолюцію із закликом посилити «активність прихильників Кубинської революції» в соцмережах.
Коротке посилання на цю сторінку:

Кубинським дисидентам заборонили виходити з дому під час з’їзду компартіїЗвіт МАГАТЕ: обсяги збагаченого урану в Ірані в 16 разів перевищують лімітЄС затвердив додаткові санкції щодо БілорусіНайбільший трубопровід США вийшов із ладу через атаки хакерів DarkSideЕксперт: «ковідний пузир» Олімпійського селища порушеноХоч трубопровід Colonial уже працює, але у Вашингтоні однаково бракує бензинуЧетверо загиблих: пожежі в Туреччині підбираються до готелів і житлових будинківУ Мехіко хоронять загиблих унаслідок обвалення мосту метроСаміт «Великої сімки» завдає збитків мешканцям британського Карбіс-БейЖорстокий напад бойовиків у Буркіна-Фасо: 160 загиблих, серед них 20 дітей