08.01.2021
Телеканал NTD

ООН: майже мільйон людей голодує в Мозамбіку

ООН: майже мільйон людей голодує в Мозамбіку

Майже мільйон людей голодує на півночі Мозамбіку. У провінції Кабу-Делгаду сотні тисяч жителів були змушені тікати..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Майже мільйон людей голодує на півночі Мозамбіку. У провінції Кабу-Делгаду сотні тисяч жителів були змушені тікати від ісламістів, які ведуть бойові дії проти уряду з 2017 року.

Всесвітня продовольча програма ООН просить країни-донорів про допомогу.

[Томсон Фірі, представник ВПП ООН]:
«Всесвітня продовольча програма ООН закликає виділити 82 мільйони доларів США, щоб ужити заходів на півночі Мозамбіку, де загострюється збройний конфлікт і з кожним днем ​​гуманітарні потреби зростають».

На початку лютого в країні вже було 690 тисяч осіб, які залишили свій дім. Наприкінці березня після нападу на місто Палма втікати мусили ще 16 500 мирних жителів. Зараз вони перебувають в інших районах Кабу-Делгаду.

[Томсон Фірі, представник ВПП ООН]:
«Після жахливих нападів у місті Палма сім’ям і окремим громадянам довелося покинути все, що вони мали, і втікати, шукаючи безпечне місце. Багато людей осіло в сусідніх містах Муеда, Пемба та Монтепуеш, а також на невеликих островах, розкиданих уздовж узбережжя Кабо-Делгаду, що загострює і так безнадійну ситуацію на півночі Мозамбіку».

[Мануель Фонтейн, директор надзвичайних програм ЮНІСЕФ]:
«У деяких містах населення подвоїлося, в деяких — потроїлася. Тому можна уявити, як це важко для жителів міст і сіл. Вони й самі бідні та мають не набагато більше, (ніж біженці)».

Водночас, як повідомляє Офіс ООН з координації гуманітарних питань, ще десятки тисяч людей, які втекли з Палми, поки ніде не осіли.

Минулого тижня лідери ПАР, Зімбабве і Ботсвани зустрілися з урядом Мозамбіку та обговорили заходи реагування на заколот бойовиків. Ці країни відправлять до Мозамбіку експертів, щоб оцінити ступінь загрози й зрозуміти, як можна допомогти.

Проти уряду Мозамбіку виступають терористичні угруповання «Ансар аль-Сунна» та «Ісламська держава».
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН: майже мільйон людей голодує в МозамбікуЄгипетських сиріт стали частіше забирати в сім’їАвстралійський стоматолог зробив перший у світі протез лапи для коалиПоезд сошёл с рельсов в Египте: более десяти погибшихУроки в товаристві кіз: італійська школярка відвідує онлайн-заняття із пасовищаСвітова організація торгівлі обрала нового генерального директораВ Індії вакцинують жителів віддалених сілУ Японії через пандемію став популярнішим чоловічий макіяж15 років протесту: у центрі Києва — акція за права людиниПівніч Болівії затопило — людей евакуюють