21.02.2021
Телеканал NTD

Рідкісний малюнок італійського скульптора Берніні виставлять на торги у Франції

Рідкісний малюнок італійського скульптора Берніні виставлять на торги у Франції

У Франції виставлять на торги рідкісний малюнок італійського скульптора й архітектора Джованні Лоренцо Берніні. Етюд із..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

У Франції виставлять на торги рідкісний малюнок італійського скульптора й архітектора Джованні Лоренцо Берніні. Етюд із зображенням оголеного чоловіка знайшли пів року тому в Комп’єні.

[Домінік Ле Куен де Больє, працівник аукціонного дому]:
«Ми бачимо, що художник пам’ятав про силу й мужність персонажів у роботах Мікеланджело. І в цьому малюнку він робить акцент на герою, зображуючи його сильним і м’язистим. Він, як ілюзіоніст, використовує художні прийоми, що нагадують стиль бароко, щоб продемонструвати життєву силу персонажа».

Спочатку фахівці приписали авторство французькому скульпторові П’єру Пюже, який був сучасником Берніні. Але пізніше встановили, що робота належить італійському майстрові. Про це свідчить притаманна лише йому техніка малювання.

[Патрік де Бейзе, експерт]:
«Сумніви завжди бувають, проте щодо цього малюнка їх майже не залишилося. Ми на 99 % упевнені, що це Берніні. <…> Його техніка дуже специфічна — він малює переривчастими штрихами, а не лініями. Також є багато тонких рисок, які роблять тіло немов живим».

Берніні народився в 1598 році в Неаполі. Його батько був скульптором. Талант хлопчика проявився дуже рано, і вже у восьмирічному віці він знайшов покровителя. За малих літ Берніні надихали скульптури Стародавньої Греції та Стародавнього Риму.

Італієць став видатним архітектором і провідним скульптором свого часу. Уважають, що він переніс бароковий стиль у скульптуру.

[Патрік де Бейзе, експерт]:
«Берніні — видатний скульптор епохи Бароко в Європі. Завдяки особливим вигинам ліній його скульптури здаються легкими, одухотвореними, і весь їхній вигляд пронизаний рухом».

Аукціон відбудеться 20 березня в Комп’єні. За малюнок розраховують отримати від 30 до 50 тисяч євро. Але аукціоністи не виключають, що ціна може бути й вищою.
Коротке посилання на цю сторінку:

Рідкісний малюнок італійського скульптора Берніні виставлять на торги у ФранціїЗ галереї — на Трафальгарську площу: шедеври живопису прийшли до людейПомацати й понюхати: у Нідерландах відкрили виставку картин для незрячихСвіт реальний і міфічний поєднали унікальні картини в ХарковіНа Таймс-сквер уперше з’явилося колесо оглядуМайкл Корс показав свою колекцію наживо вперше з початку пандеміїДавня підводна гавань: Кіпр запрошує дайверівКнига Гіннеса показала, які рекорди увійдуть до її видання 2022 рокуПоказ «Dolce & Gabbana»: блиск, кольори й символи ВенеціїНезвичайний рекорд: 30 прапорів України підняли на повітряних кулях