28.02.2021
Телеканал NTD

Кенійці створили протез, який працює від сигналів мозку

Кенійці створили протез, який працює від сигналів мозку

Цей винахід більше нагадує технологію з фільмів «Кіновсесвіту Marvel». Насправді ж роботизована рука призначена не для..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

Цей винахід більше нагадує технологію з фільмів «Кіновсесвіту Marvel». Насправді ж роботизована рука призначена не для супергероїв, а для звичайних людей без однієї чи двох кінцівок, які щодня в побуті змушені долати багато труднощів.

Два кенійські винахідники створили протез, який рухається відповідно до сигналів головного мозку. А вловлює їх спеціальний нейропередавач.

Саму руку зроблено з перероблених матеріалів. Вона може рухатися вертикально й горизонтально.

[Девід Гату, винахідник]:
«Це біороботизований протез руки, який використовує сигнали мозку, щоб рухатися відповідно до ваших намірів».

У Кенії живе понад мільйон людей з інвалідністю. Це здебільшого ті, хто не має кінцівок. І ці люди стикаються не лише з побутовими труднощами. Часто в суспільстві їх засуджують, кажуть, що на них лежить якесь прокляття.

[Мозес Кіньюа, винахідник]:
«Використовуючи талант, який дав нам Бог, ми намагалися зробити щось, щоб допомогти цим людям стати незалежнішими в повсякденних справах».

Обидва винахідники провчилися в університеті тільки по чотири роки. Потім їм довелося піти, бо на подальше навчання забракло грошей. Потрібні для створення протеза знання вони здобули самостійно.

Експерти кажуть, що винахід може вдосконалити протези, які вже існують. Утім, поки серійне виробництво пристрою не планують, бо на це немає коштів. Кенійці сподіваються, що незабаром зможуть знайти спонсорів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Кенійці створили протез, який працює від сигналів мозкуДосягнення й невдачі в медицині: огляд 2020 року«Розумні» пилососи й роботи-помічники: новинки виставки CES-2021У Європі оголосили полювання на запахиРобот-катамаран дослідить рекордно швидку ерозію на півдні АвстраліїУ Німеччині розробили екологічну пошукову системуДавня мушля виявилася музичним інструментомПрибирання, доставляння і зв’язок: як роботи допомагали протистояти COVID-19 у 2020 роціМарсохід «Наполегливість» відправив на Землю перші звуки МарсаЄвропейське космічне агентство оголосило про новий набір астронавтів