18.07.2021
Телеканал NTD

В Аргентині самка ягуара, що живе в неволі, навела дитинчат від дикого самця

В Аргентині самка ягуара, що живе в неволі, навела дитинчат від дикого самця

В Аргентині святкують народження двох дитинчат ягуара. Перед цим була історія кохання між самкою, яка прожила..

Дата завантаження: 2021-04-18

video

В Аргентині святкують народження двох дитинчат ягуара. Перед цим була історія кохання між самкою, яка прожила все життя в неволі, і диким самцем. Хижа кішка з кличкою Таня раніше була вихованкою зоопарку, а потім її поселили в заповіднику «Непрохідний» в провінції Чако.

2019-го молодий ягуар почав приходити до паркану національного парку, щоби побачити Таню. Між тваринами виникла прихильність, тож співробітникам заповідника довелося виконати непросте завдання і влаштувати тваринам побачення.

У національному парку побудували щось на зразок великого загону й запустили туди Таню, а потім відкрили ворота й для дикого ягуара. Ця зустріч відбулася торік восени.

[Себастьян ді Мартіно, співробітник департаменту охорони природи]:
«Ми схрестили дикого самця, який ніколи не був у неволі, і самку, яка ніколи не жила на волі. Такого ніколи не було. Ми перевірили, чи траплялося щось подібне у світі, і не знайшли цьому підтвердження».

Самка й самець стали місцевими знаменитостями. Школярі навіть дали дикому ягуарові кличку — Карамта. У мові тутешніх аборигенів це означає «Незламний».

Ну а 30 січня Таня навела дитинчат. Хижі кошенята підростають і мають здоровий вигляд.

[Себастьян ді Мартіно, співробітник департаменту охорони природи]:
«Вони стали своєрідним символом початку відновлення популяції ягуарів у Чако. Ми знаємо, що якщо нічого не зробимо, цей вид зникне».

Ягуарів майже 50 років тому занесли до міжнародної Червоної книги. У багатьох країнах їх охороняє держава. Ці тварини дуже рідко нападають на людей. Переважно тоді, коли відчувають загрозу. Зазвичай ці хижаки ставляться до людей більше із цікавістю, ніж з агресією.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Аргентині самка ягуара, що живе в неволі, навела дитинчат від дикого самцяВедмеді бельгійського зоопарку розминають лапи після зимової сплячкиНемовля встановило рекорд України, пірнувши 11 разСобака в грецькому селі годує молоком котівДикі кози розгулюють британським містечком: плюси й мінуси такого сусідстваКвітуча сакура ознаменувала початок весни у ВашингтоніУ Таїланді собаки з інвалідністю бігають за допомогою колясокМасаж і свобода: фіни бігають по снігу у вовняних шкарпеткахКвітучі фруктові сади в Іспанії приваблюють туристівТасманійський шукач скарбів допомагає людям знайти втрачені цінності