06.07.2021
Телеканал NTD

У М’янмі стався військовий переворот

У М'янмі стався військовий переворот

У М'янмі — військовий переворот. Хунта захопила владу й позбавила повноважень демократично обраний уряд. Фактичного лідера..

Дата завантаження: 2021-03-06

video

У М’янмі — військовий переворот. Хунта захопила владу й позбавила повноважень демократично обраний уряд.

Фактичного лідера країни Аун Сан Су Чжі, а також багатьох представників керівної партії заарештували.

В ефірі телеканалу, який контролюють військовики, армія М’янми оголосила режим надзвичайного стану. Вона також заявила, що всі арешти було здійснено за звинуваченням у фальсифікаціях на виборах.

[диктор]:
«Згідно зі статтею 417 конституції 2008 року, режим надзвичайного стану вводиться на всій території країни й триватиме один рік, починаючи з дати оголошення».

Одразу після цього на вулиці найбільшого міста країни Янгона й столиці Найп’їдо відправили тисячі військовиків. В обох містах тимчасово вимкнули телефонні лінії та перервали трансляцію головного державного телеканалу.

У М’янмі з 1 лютого мав почати роботу новообраний парламент. Вибори відбулися в листопаді. На них партія Аун Сан Су Чжі «Національна ліга за демократію» перемогла з великим відривом.

Військовики, які контролювали ключові позиції в парламенті й адміністрації Аун Сан Су Чжі, назвали вибори сфальсифікованими. Проте ЦВК усі звинувачення в махінаціях відкидає.

Водночас у магазинах і на ринках країни утворилися довгі черги. Люди панічно скуповують продукти.

Аун Сан Су Чжі прийшла до влади у 2015 році. До цього вона кілька десятиліть провела під домашнім арештом, бо виступала проти військової диктатури.

За обстоювання демократії їй дали Нобелівську премію миру. Однак у 2017 році міжнародна репутація лідерки значно постраждала через конфлікт між армією і місцевою мусульманською народністю рохінджа в штаті Ракхайн. Тоді військовиків звинуватили в надмірному застосуванні сили й убивствах, а рохінджа масово втікали до сусіднього Бангладеш та інших країн.

Утім, Аун Сан Су Чжі й нині дуже популярна серед жителів М’янми.
Коротке посилання на цю сторінку:

У М’янмі стався військовий переворотВелика Британія закликала людей з алергією відмовитися від вакцини Pfizer-BioNTechІзраїль і Марокко оголосили про нормалізацію відносин10 республіканських членів Конгресу США оголосили, що оскаржать результати виборівУ Франції повені затоплюють житлові будинкиУ Великій Британії виявили новий різновид коронавірусуВелика Британія і ЄС уже готуються до «брекзиту» без угодиВенецію затопило через помилку синоптиківПовені в Перу: більш як 15 000 евакуйованих