06.02.2021
Телеканал NTD

«Прощавай, Гонконгу!»: історія однієї родини

«Прощавай, Гонконгу!»: історія однієї родини

Кожне Свято середини осені Аса Лай та її дочки випікали місячні пряники для численних родичів. Цього..

Дата завантаження: 2021-03-06

video

Кожне Свято середини осені Аса Лай та її дочки випікали місячні пряники для численних родичів. Цього року у своєму будинку в Гонконзі вони це зробили востаннє. Сім’я вирішила перебратися на постійне проживання до Шотландії.

Зважитися на це було непросто. Та Аса і її чоловік Віллі турбуються про майбутнє своїх дітей. Вони кажуть, що недавно ухвалений закон про національну безпеку позбавив жителів регіону їхніх прав.

[Віллі Лай, житель Гонконгу]:
«Ми не їдемо безпосередньо через політику. Ми їдемо, бо політика почала впливати на наше життя. Ми їдемо з Гонконгу, бо це вже не ідеальне місце для майбутнього наших дітей».

Торік Асу й Віллі сповнювали надії, що місто дістане більше демократичних свобод. У червні вони разом із дітьми взяли участь у двомільйонному марші, закликаючи владу провести реформи.

Однак уряд до людей не дослухався. Натомість поліція заарештувала коло 10 тисяч осіб, звинувативши їх в організації незаконних зборів або участі в них.

[Віллі Лай, житель Гонконгу]:
«Якщо молодь боїться висловлюватися, то це місце не підходить. Найліпше, що я можу зробити для дітей, — відвезти їх у сприятливіше середовище. Це дуже сумно. Та лише так я зможу їм допомогти».

Гонконг — колишня британська колонія. 1997 року її передали КНР, де у владі компартія. Пекін підписав договір, згідно з яким регіон мав щонайменше 50 років бути автономним і користуватися демократичними правами й свободами. Для цього навіть створили особливу форму управління «одна країна — дві системи».

Однак багато років жителі Гонконгу невпинно скаржилися на те, що Пекін поступово позбавляє їх свобод і дедалі більше захоплює контроль над суспільством.

Нещодавно після того, як було ухвалено закон про нацбезпеку, тисячі жителів регіону поспішили емігрувати.

[Віллі Лай, житель Гонконгу]:
«Хіба це той Гонконг, який ми знали? Різниця величезна. Його дедалі більше не впізнати».

Тепер сім’я Віллі залишає своє комфортне життя й вирушає в невідомість.

[Аса Лай, жителька Гонконгу]:
«Цей дім ми вистраждали. Разом переживали злети й падіння. Особливо в останні роки, коли народилася наша третя дитина, було складно. Надіюся, ми подолаємо всі майбутні труднощі».

Три дні на збори. Й ось сім’я вже їде до аеропорту.

[Аса Лай, жителька Гонконгу]:
«Я трохи нервуюся. Це не таке ж почуття, коли їдеш у відпустку. Ми їдемо до незнайомого місця. Хто знає, які труднощі нас чекають».

Та вони не прощаються назавжди, бо сподіваються невдовзі приїхати до родичів у гості.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Прощавай, Гонконгу!»: історія однієї родиниЖительці Уханя дали чотири роки в’язниці за повідомлення про епідеміюПравозахисники констатують посилення порушень прав людини в КитаїЖителі Гонконгу шоковані масовими арештами продемократичних активістівГолова МЗС Великої Британії закликав ООН відправити експертів до СіньцзянюГонконжці можуть подавати на візу, яка потім дасть їм змогу стати британськими громадянамиДержсекретар США назвав політику Китаю в регіоні Сіньцзян геноцидомУ Конгресі США подали законопроєкти, які покликані зупинити примусове видаляння органів у КитаїУ Гонконзі судять 47 активістів за організацію праймериз