28.03.2021
Телеканал NTD

10 республіканських членів Конгресу США оголосили, що оскаржать результати виборів

10 республіканських членів Конгресу США оголосили, що оскаржать результати виборів

У США наближається важлива дата процесу виборів президента. 6 січня Конгрес проведе спільну сесію, на якій..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

У США наближається важлива дата процесу виборів президента. 6 січня Конгрес проведе спільну сесію, на якій зарахують голоси вибірників із кожного штату й оголосять переможця.

Уже десятки республіканських членів палати представників і сенату оголосили, що оскаржать результати. У нижній палаті Конгресу, де більшість мають демократи, у республіканців мало шансів домогтися результатів. А в сенаті перевага в Республіканської партії.

Спочатку тільки один сенатор обіцяв поставити під сумнів результати в ключових штатах. Тепер їх уже десять. Очолив групу Тед Круз.

Демократи вже почали його критикувати. Деякі навіть вимагають, щоб того заарештували за звинуваченням у державній зраді. Однак сенатор закликав усіх зберігати спокій і порівняв нинішню ситуацію у США з пороховою бочкою, до якої намагаються кидати запалені сірники.

Він також сказав, що Конгрес повинен перевірити всі звинувачення у фальсифікаціях, щоб повернути довіру до демократичного процесу виборів президента США.

Великі американські ЗМІ вже назвали обраним президентом Джо Байдена. Проте команда Дональда Трампа намагається довести, що відбулися масштабні фальсифікації, і що переміг чинний президент.

У США президента обирають по штатах. Спочатку в них віддають свої голоси виборці. Потім залежно від того, який кандидат набрав більше, затверджують одну з двох команд вибірників: або від республіканців, або від демократів. Кількість цих вибірників визначається щільністю населення.

Потім їх підраховують і визначають президента. Для перемоги потрібно щонайменше 270 голосів. Цього разу від ключових штатів свої голоси подало відразу по дві команди вибірників. Тобто у Трампа залишився шанс перемогти. Це може статися, якщо Конгрес прислухається до численних свідчень про фальсифікації та обере республіканських вибірників.

Якщо ж законодавчий орган не зможе дійти згоди, тоді президента обиратимуть по голосу від штату. У такому разі більшість у Конгресі матимуть республіканці.

На 6 січня заплановано масштабну акцію прихильників Трампа у Вашингтоні. Як очікують, на ній може зібратися близько мільйона осіб.
Коротке посилання на цю сторінку:

10 республіканських членів Конгресу США оголосили, що оскаржать результати виборівГреція звинуватила Туреччину в організації перевезення нелегалів із СомаліНа віртуальному засіданні Генеральної Асамблеї ООН знову обговорили COVID-19Ізраїль і Марокко оголосили про нормалізацію відносинВулиці українських міст спорожніли — у країні почався карантинТрамп наклав вето на закон про національну оборонуІзраїль і Косово встановили дипломатичні відносиниБайден оголосив про низку заходів для вирішення кліматичної кризиПрем’єр-міністр Ефіопії оголосив про перемогу над повстанцями в регіоні Тиграй