01.08.2021
Телеканал NTD

Красу Тибету показали на виставці в Києві

Красу Тибету показали на виставці в Києві

Яскраві образи, проникливі погляди й реалістичні сцени з життя народу Тибету. Виставка китайського художника Хань Юйченя..

Дата завантаження: 2021-03-01

video

Яскраві образи, проникливі погляди й реалістичні сцени з життя народу Тибету. Виставка китайського художника Хань Юйченя переносить до далекого регіону, де все пронизано глибокими традиціями й віруваннями предків.

[Юрій Вакуленко, гендиректор Київської національної картинної галереї]:
«У нашому розумінні Тибет — це Далай-лама, це гірські пейзажі, це Реріх, щось таке повітряне, високе. А тут все досить життєво, воно тут. І це переконує ще більше, що там справді місце духовної сили».

Художник називає Тибет утіленням царства чистоти, а окрасою регіону вважає його жителів, яких він описує як скромних і добрих.

[Лю Юйдань, співорганізатор виставки]:
«Він більш як 20 разів їздив до Тибету. І він один з тих, хто ліпше за всіх художників Китаю знає Тибет. Там особливе місце, неймовірна природа й народ».

Хань Юйчень — усесвітньо відомий китайський художник, каліграф і фотограф. Він заслужений професор і засновник Музею європейського живопису XIX століття в місті Ханьдань китайської провінції Хебей.

Митець на відкриття виставки приїхати не зміг через коронавірус. Авіарейси з КНР до України тимчасово скасовано. Та гостей заходу однаково привітав — через відеозв’язок.

[Лю Юйдань, співорганізатор виставки]:
«Він з дев’яти років почав малювати. Став успішним бізнесменом, і в його мережі магазинів працює 20 тисяч співробітників».

Творчістю художник займався у вільний від роботи час. Він так і не здобув професійної освіти — до вишу його не прийняли. У КНР свого часу на нього повісили ярлик «син контрреволюціонера», бо під час «Культурної революції» його сім’ю було репресовано.

Сьогодні картини Хань Юйченя зберігаються в музеях і приватних колекціях у всьому світі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Красу Тибету показали на виставці в КиєвіЛондонський зоопарк знову відкрився після карантинуБоснієць так полюбив скандинавські саги, що перевтілився у вікінгаТеотіуакан знову приймає гостей«Надіти» чуже обличчя пропонує японський майстер зі створення масокВ Індії колонії рожевих фламінго приваблюють шанувальників природиФранцузький багет хочуть додати до списку культурної спадщини ЮНЕСКОНа площі святого Петра у Ватикані відкрили різдвяну композиціюКиргизькі туристи катаються по високогірному озері на саморобних санкахЧерез карантин кубинські підлітки захопилися мінігольфом