Безпека, вентиляція та жодних галасливих сусідів. В Іспанії на тлі карантину уявлення про ідеальне житло різко змінилися. Після місяців «локдауну» люди усвідомили, що перебувати в тісних і задушливих квартирах не вельми комфортно.
Анхель Кавас — засновник компанії, що спеціалізується на автономних будинках. Їх оснащено сонячними панелями, окремими водяними свердловинами й навіть бункерними кімнатами.
[Анхель Кавас, засновник будівельної компанії]:
«Ми продали більше будинків, ніж торік. У березні та квітні під час карантину був повний застій. Однак у липні ми продали найбільше будинків в історії (компанії). Щодо кімнат-сховищ, то 2019-го ми зробили дві такі кімнати, а цьогоріч — 12».
Кавас прогнозує, що в майбутньому попит на автономні будинки, які забезпечуватимуть себе електроенергією, лише зростатиме.
Архітектори також кажуть, що люди тепер віддають перевагу просторішим, світлішим і багатофункціональнішим приміщенням, а ще зонам, з яких можна працювати віддалено.
Якість повітря всередині теж виходить на перший план. Андер Ечеверрія — засновник будівельної компанії, яка акцентує на екологічності. Завдяки особливим вентиляційним системам, повітря в його домах оновлюється щогодини.
[Андер Ечеверрія, засновник будівельної компанії]:
«Це фільтр F7. Ми можемо порівняти його з новим. Якби не було фільтра, увесь цей бруд міг би потрапити до будинку. Але ми могли б навіть поставити фільтр F9 чи HEPA, який використовують у літаках».
Ечеверрія каже, що його компанію буквально завалили замовленнями, і що продажі, якщо порівняти з минулим роком, зросли більш ніж удвічі.
Коротке посилання на цю сторінку: