22.01.2021
Телеканал NTD

Дослідження: коронавірус міг поширюватися в Італії ще у вересні 2019-го

Дослідження: коронавірус міг поширюватися в Італії ще у вересні 2019-го

Є імовірність, що коронавірусна інфекція поширювалася в Італії ще торік у вересні. Такого висновку дійшли дослідники..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Є імовірність, що коронавірусна інфекція поширювалася в Італії ще торік у вересні. Такого висновку дійшли дослідники з Національного інституту онкології в Мілані. На їхню думку, коронавірус міг потрапити з Китаю до інших країн набагато раніше, ніж уважали раніше.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляла, що до спалаху в Ухані торік у грудні про вірус нічого не було відомо. В Італії першого інфікованого виявили 21 лютого в передмісті Мілана.

Але, вивчивши скринінги на рак легенів за останні місяці, дослідники виявили, що приблизно у 12 % людей антитіла до коронавірусу виробилися з вересня 2019 року по березень 2020-го.

Докладніше дослідження проводив Сієнський університет. Він виявив, що в чотирьох випадках антитіла до COVID-19 були вже в аналізах, які взяли першого тижня жовтня. Це означає, що заразилися ці люди ще у вересні.

А дані з регіону Ломбардія служать непрямим доказом того, що вірус міг з’явитися в Італії навіть ще раніше. Там небувало велику кількість важких випадків пневмонії і грипу реєстрували ще в першому кварталі 2019 року.

За словами дослідників, їхні висновки також показують, що вірус довгий час може бути в сплячому стані, періодично спричиняючи масштабні спалахи.

Тим часом американська біотехнологічна компанія Moderna оголосила, що її експериментальна вакцина від COVID-19 показала ефективність на рівні 94,5 %. Наразі препарат проходить останню фазу клінічних випробувань. Згідно з доповіддю, результат перевищив усі очікування.

Це означає, що вже в грудні США дасть зелене світло двом вакцинам від коронавірусу. Першу розробляє Pfizer разом із німецькою BionTech.

Як очікується, до кінця року в країні будуть доступними 60 мільйонів доз вакцини. А наступного року уряд США планує забезпечити доступ до більш ніж мільярда доз. Цього буде цілком достатньо для населення США, яке становить 330 мільйонів.

Головна перевага вакцини Moderna в тому, що її не треба зберігати за екстремально низьких температур, як препарат Pfizer, який буде ефективним лише, коли його зберігати за мінус 80 градусів Цельсія. Якщо ж покласти його у звичайну морозильну камеру, то він зберігатиметься до п’яти днів.

Для вакцини Moderna прийнятною вважається температура плюс 2‒8 градусів. Тож її можна зберігати місяць. А якщо зменшити температуру до мінус 20 градусів, то препарат не втрачає властивостей до пів року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Дослідження: коронавірус міг поширюватися в Італії ще у вересні 2019-гоФранцузька компанія доставляє вантажі зі США вітрильникамиУ Києві відкрили навчальний центр безпеки життєдіяльностіУ Німеччині винесли перший вирок у справі про тортури у в’язницях СиріїОпитування: як карантин уплинув на жителів КиєваСвіт перебуває на піку народжуваності близнюків«Кухні-невидимки» — нова концепція в епоху пандеміїМенше дітей, але більше людей похилого віку: Південній Кореї загрожує демографічна кризаЕксполіціянта Дерека Шовіна визнали винним у смерті Джорджа ФлойдаВ індійському селі досі добувають сіль методом випарювання