22.02.2021
Телеканал NTD

Вірменія й Азербайджан підписали договір про завершення конфлікту в Нагірному Карабасі

Вірменія й Азербайджан підписали договір про завершення конфлікту в Нагірному Карабасі

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оголосив, що підписав угоду з лідерами Азербайджану й Росії про завершення воєнного..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оголосив, що підписав угоду з лідерами Азербайджану й Росії про завершення воєнного конфлікту в Нагірному Карабасі. Цьому передував більш як місяць кровопролиття.

Президент Нагірно-Карабаської Республіки Араїк Арутюнян написав у фейсбуці, що договір повинен якомога швидше покласти край війні.

За умовами угоди Азербайджан та Вірменія зупиняться на своїх нинішніх позиціях. Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі та вздовж коридору, який сполучає Нагірний Карабах і Вірменію, розташуються російські миротворці. А біженці повернуться додому до Нагірного Карабаху.

Сторони ще домовилися обмінятися військовополоненими й тілами загиблих.

Після заяви прем’єр-міністра Вірменії про нову угоду кілька тисяч протестувальників зібралося біля урядової будівлі в Єревані, щоб висловити незгоду з договором.

Азербайджан каже, що з 27 вересня захопив велику частину території Нагірного Карабаху, яку втратив під час війни 1991‒94 років.

Припускають, що під час нинішнього конфлікту загинуло кілька тисяч людей.
Коротке посилання на цю сторінку:

Вірменія й Азербайджан підписали договір про завершення конфлікту в Нагірному КарабасіЗсув на копальні в Індонезії: десятки людей під заваламиНа Індонезію налетів циклон «Сероя»: близько 100 загиблихООН закликала 57 країн повернути на батьківщину жінок і дітей із таборів у СиріїЕксполіціянта Дерека Шовіна визнали винним у смерті Джорджа ФлойдаЄС просить Грецію розслідувати, чи не розвертає берегова охорона човни з мігрантами38 осіб загинуло в середу під час протестів у М’янміНайбільш смертоносний день: щонайменше 39 людей загинуло під час протестів у М’янміНа Тайвані сталася найбільша за 40 років аварія на залізниціЧетверті вибори за два роки: Нетаньягу закликає сформувати стабільний уряд