22.01.2021
Телеканал NTD

Ізраїльський стартап анонсував універсальну платформу для світового автопрому

Ізраїльський стартап анонсував універсальну платформу для світового автопрому

Інновацію у світі автопрому демонструє ізраїльський стартап REE. Це електричне шасі, на базі якого можна створити..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Інновацію у світі автопрому демонструє ізраїльський стартап REE. Це електричне шасі, на базі якого можна створити будь-яке авто: від двомісного гольф-кара до автобуса й навіть вантажівки, здатної перевозити до 12 тонн.

Багато хто звик думати, що конструкція автомобіля — це єдине ціле. Однак основний елемент конструкції — платформа. На неї кріплять інші компоненти й кузов. Ізраїльські фахівці створили універсальну модульну платформу, яку планують зробити невіддільною частиною світового автопрому вже за найближчі 10 років.

[Даніель Барель, гендиректор компанії REE]:
«Ми можемо розмістити на цій платформі все що завгодно: від дуже маленьких авто до великих вантажівок. Вони можуть працювати автономно або ж у ручному режимі. Платформу можна використовувати як на міській трасі, так і на бездоріжжі».

Ідею створення кількох моделей одного класу на єдиній платформі вже запровадили Fiat і Volkswagen. Однак REE робить акцент на універсальності своєї розробки. Серед її інвесторів — Mitsubishi й Musashi Seimitsu, а також постачальник підвісок KYB, який, своєю чергою, співпрацює з Fiat Chrysler і Hino Motors.

І це вигідно: замість того, щоби щороку тратитися на розроблення кількох нових моделей, виробники отримують єдину універсальну конструкцію. Поруч із колесами компактно розмістили механізми рульового керування, підвіски, трансмісії, гальма й систему охолодження. Усім управляє бортовий комп’ютер.

Встановивши на платформу повний привід і потужний мотор, можна отримати позашляховик, а додавши нову трансмісію і спойлери — спорткар.

Платформа може стати популярною завдяки розвитку онлайн-торгівлі, для якої потрібен великий автопарк, щоб доставляти замовлення.

[Керен Шемеш, директор із маркетингу компанії REE]:
«Через COVID-19, коли діють соціальні обмеження, люди переходять на купівлю в інтернет-магазинах. Ми даємо змогу компаніям з доставляння та інтернет-магазинам створювати власні автомобілі на базі нашої платформи».

Почати використовувати платформу планують у четвертому кварталі 2021 року. Водночас її вартість поки не повідомляють.
Коротке посилання на цю сторінку:

Ізраїльський стартап анонсував універсальну платформу для світового автопромуУ Новій Зеландії виявили перший за кілька місяців випадок захворювання на COVID-19Європейці тікають від локдаунів у ДубайУроки в товаристві кіз: італійська школярка відвідує онлайн-заняття із пасовищаОперні співаки Англії допомагають людям, які перехворіли на COVID, правильно дихатиРеставратор переїхав із Греції до Туреччини, щоб рятувати фрески християнських церков15 років протесту: у центрі Києва — акція за права людиниПонад 300 тис. померлих: Бразилія перетворюється на світовій епіцентр пандеміїВ Естонії нарощують виробництво соломинок для коктейлів з очеретуФранцузька компанія доставляє вантажі зі США вітрильниками