У залах ООН не зовсім порожньо. Гості є, проте їх через пандемію набагато менше. У засіданні дозволили брати участь тільки по одному представнику від 193 країн-членів. Усі мають бути в масках і триматися необхідної дистанції. А виступи світових лідерів було заздалегідь записано і їх транслюють перед присутніми.
Дебати стартували 22 вересня. Першим виступив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерриш. Він запропонував оголосити глобальне припинення вогню, щоб у всіх країн виникла можливість упоратися з епідемією коронавірусу.
[Антоніу Гутерриш, Генеральний секретар ООН]:
«Я закликав прискорити міжнародні зусилля Ради Безпеки, щоб до кінця року досягти мети припинення вогню. У нас залишається 100 днів. Як я сказав, годинник цокає. Світові потрібне глобальне припинення вогню, щоб зупинити всі масштабні конфлікти».
Пандемія коронавірусу — одна з головних тем виступів. Так, президент США Дональд Трамп закликав притягнути Китай до відповідальності за поширення вірусу в усьому світі.
[Дональд Трамп, президент США]:
«Китай зупинив внутрішні переміщення, проте дозволив вилітати з країни й заражати світ. Китай засудив мою заборону на в’їзд для його громадян, навіть попри те, що він скасував внутрішні перельоти й замкнув людей в будинках. Китайська влада й Всесвітня організація охорони здоров’я, яку фактично контролює Китай, брехливо заявили, що свідчень, що вірус передається від людини до людини, немає. Пізніше вони сказали неправду, що ніби люди без симптомів не поширюють вірусу».
Президент Туреччини закликав усі середземноморські країни зустрітися, щоб залагодити регіональні суперечки через поклади нафти й газу. Президент ПАР попросив виділити африканським країнам кошти, щоб допомогти впоратися з пандемією, а президент Південної Кореї наголосив на важливості регіональної співпраці в боротьбі з пандемією.
Загалом з віртуальної трибуни виступить рекордна кількість спікерів: 119 очільників держав і 54 голови уряду.
Дебати завершаться 26 вересня.
Коротке посилання на цю сторінку: