06.02.2021
Телеканал NTD

Ізраїль підписав історичний мир з ОАЕ і Бахрейном

Ізраїль підписав історичний мир з ОАЕ і Бахрейном

Об'єднані Арабські Емірати й Бахрейн підписали з Ізраїлем угоди про нормалізацію відносин. Вони приєдналися до невеликого..

Дата завантаження: 2021-03-06

video

Об’єднані Арабські Емірати й Бахрейн підписали з Ізраїлем угоди про нормалізацію відносин. Вони приєдналися до невеликого списку країн, які порушили тривале табу Близького Сходу й погодилися співпрацювати з Єрусалимом до залагодження палестино-ізраїльського конфлікту.

Церемонію в Білому домі проводив президент США Дональд Трамп, який став натхненником договору.

[Дональд Трамп, президент США]:
«Ці угоди доводять, що країни регіону відмовляються від провальних підходів минулого. Сьогоднішнє підписання — це історичний крок до нового курсу. Дуже й дуже скоро будуть нові країни, які підуть за цими великими лідерами».

У Білий дім на церемонію прибув прем’єр-міністр Ізраїлю і голови МЗС ОАЕ й Бахрейну.

[Біньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю]:
«Мир, який ми сьогодні укладаємо, принесе величезне благословення. Ця угода в майбутньому розшириться й включить інші арабські країни, що назавжди покладе край арабо-ізраїльському конфлікту».

[Шейх Абдулла бін Заїд аль-Нахаян, міністр закордонних справ ОАЕ]:
«Об’єднані Арабські Емірати вірять, що роль Сполучених Штатів Америки на Близькому Сході — позитивна. І ця віра підтверджується угодою, яку ми сьогодні підписуємо в Білому домі».

[Абдуллатіф бін Рашид Альзаяні, міністр закордонних справ Бахрейну]:
«Сьогодні ми показали, що такий шлях можливий і дуже навіть реальний. Кілька років тому ми про це тільки мріяли, а сьогодні цього домоглися. І ми бачимо перед собою неоціненну можливість для миру, безпеки й процвітання нашого регіону».

ОАЕ й Бахрейн стали третьою і четвертою країною арабського світу, які нормалізували відносини з Ізраїлем. Раніше 1979 року це зробив Єгипет, а 1994 — Йорданія.

Палестинське керівництво нову мирну угоду засудило, назвавши її зрадою. Водночас Нетаньягу в межах нормалізації відносин з ОАЕ пообіцяв зупинити план приєднання деяких територій Західного берега річки Йордан.

Під час церемонії підписання з боку Сектора Гази по Ізраїлю випустили ракети. Сирени лунали в містах Ашкелон й Ашдод. Повідомляють про двох постраждалих місцевих жителів.

Водночас Дональд Трамп повідомив, що найближчим часом мирну угоду з Ізраїлем підпише ще від семи до дев’яти арабських країн. І серед них буде Саудівська Аравія.
Коротке посилання на цю сторінку:

Ізраїль підписав історичний мир з ОАЕ і БахрейномВелика Британія і ЄС затвердили торгову угоду за 7 днів до дедлайнуСвітова організація торгівлі обрала нового генерального директораБайден підписав три укази, що скасовують міграційну політику ТрампаВелика Британія і ЄС уже готуються до «брекзиту» без угодиОстанній шанс: Велика Британія і ЄС намагаються укласти торговельну угодуІзраїль і Косово встановили дипломатичні відносиниТехас і ще дев’ять штатів подають антимонопольний судовий позов на ГуглФейсбук позбавив австралійців можливості ділитися новинамиУ М’янмі стався військовий переворот