Церемонію в Білому домі проводив президент США Дональд Трамп, який став натхненником договору.
[Дональд Трамп, президент США]:
«Ці угоди доводять, що країни регіону відмовляються від провальних підходів минулого. Сьогоднішнє підписання — це історичний крок до нового курсу. Дуже й дуже скоро будуть нові країни, які підуть за цими великими лідерами».
У Білий дім на церемонію прибув прем’єр-міністр Ізраїлю і голови МЗС ОАЕ й Бахрейну.
[Біньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю]:
«Мир, який ми сьогодні укладаємо, принесе величезне благословення. Ця угода в майбутньому розшириться й включить інші арабські країни, що назавжди покладе край арабо-ізраїльському конфлікту».
[Шейх Абдулла бін Заїд аль-Нахаян, міністр закордонних справ ОАЕ]:
«Об’єднані Арабські Емірати вірять, що роль Сполучених Штатів Америки на Близькому Сході — позитивна. І ця віра підтверджується угодою, яку ми сьогодні підписуємо в Білому домі».[Абдуллатіф бін Рашид Альзаяні, міністр закордонних справ Бахрейну]:
«Сьогодні ми показали, що такий шлях можливий і дуже навіть реальний. Кілька років тому ми про це тільки мріяли, а сьогодні цього домоглися. І ми бачимо перед собою неоціненну можливість для миру, безпеки й процвітання нашого регіону».
ОАЕ й Бахрейн стали третьою і четвертою країною арабського світу, які нормалізували відносини з Ізраїлем. Раніше 1979 року це зробив Єгипет, а 1994 — Йорданія.
Палестинське керівництво нову мирну угоду засудило, назвавши її зрадою. Водночас Нетаньягу в межах нормалізації відносин з ОАЕ пообіцяв зупинити план приєднання деяких територій Західного берега річки Йордан.
Під час церемонії підписання з боку Сектора Гази по Ізраїлю випустили ракети. Сирени лунали в містах Ашкелон й Ашдод. Повідомляють про двох постраждалих місцевих жителів.
Водночас Дональд Трамп повідомив, що найближчим часом мирну угоду з Ізраїлем підпише ще від семи до дев’яти арабських країн. І серед них буде Саудівська Аравія.
Коротке посилання на цю сторінку: