Індійські військовики відбили спробу китайських солдатів окупувати пагорб на спірних територіях між двома країнами на заході Гімалаїв. Про це повідомили чиновники в Нью-Делі. Раніше на кордоні між армійцями були сутички.
[Данвір Сінгх, експерт із питань оборони]:
«Солдати індійської армії не дали китайцям установити статус-кво. Це свідчить про впевненість і підготовленість наших військовиків у східному регіоні Ладакх».
Як каже індійська сторона, вона помітила рух китайських військ і мобілізувала загони, щоб не допустити захоплення території. Фізичних зіткнень цього разу вдалося уникнути.
[П.К. Сехгал, експерт із питань оборони]:
«Якби китайські військовики змогли окупувати пагорб, то здобули б тактичну й стратегічну перевагу, бо змогли б контролювати дороги, що сполучають Дарпок, Чушул та Фукче з районом Демчок. Якби вони захопили південні береги, то мали б контроль над дорогами, що ведуть до міста Лех».
Китай звинувачення в тому, що Народно-визвольна армія КНР перейшла кордон, відкидає. Водночас ось уже кілька місяців напруженість між військами двох країн зростає.
Попередній інцидент у районі Ладакх стався минулого тижня на берегах озера Пангонг. Там протистояння між військовиками тривають із квітня.
А в червні 20 індійських армійців загинуло під час бійки з китайськими військовими в сусідній долині Галван. Це була найсерйозніша сутичка між сусідами за більш як півстоліття. Після неї сторони погодилися відвести війська. Та пізніше звинуватили одна одну в порушенні домовленості.
Так, Індія звинуватила китайських солдатів у перетині кордону та у створенні військових укріплень. Пекін сказав, що індійські прикордонники здійснюють провокації.
Обидві сторони на кордоні не застосовують вогнепальної зброї. І навіть під час смертоносної сутички в червні солдати билися палицями, камінням і просто голими руками.
1962 року між Індією і Китаєм спалахнула нетривала війна за спірні території. Конфлікт досі не врегульовано, попри всі переговори.
Коротке посилання на цю сторінку: