06.01.2021
Телеканал NTD

Серед пірамід Теотіуакана знову гуляють туристи

Серед пірамід Теотіуакана знову гуляють туристи

Стародавні піраміди Теотіуакана в Мексиці знову зустрічають туристів. Через пандемію музей просто неба був закритим п'яти..

Дата завантаження: 2021-03-06

video

Стародавні піраміди Теотіуакана в Мексиці знову зустрічають туристів. Через пандемію музей просто неба був закритим п’яти місяців. Людей поки небагато. За день сюди пускають не більш як 3000 осіб.

[турист з Іспанії]:
«Давно не був у Мексиці. На щастя, я приїхав сюди без затримок. Це дуже важливо для економіки, для туристичної галузі, що люди знову можуть насолоджуватися цими місцями. Тут відкритий простір, який дає змогу бути в безпеці й триматися (від інших) на відстані».

[турист із Мексики]:
«Це дасть знову працювати й пожвавить економіку. Але щонайперше, люди, які не бачили археологічних місць, зможуть ознайомитися з ними й відкрити їх для себе».

На території стародавнього міста також відновилася торгівля. Марія продає тут сувеніри вже 40 років.

[Марія де Лурдес Герра, продавчиня сувенірів]:
«Дякую Богові за те, що я знову тут, бо багато моїх колег не повернулися. Хочу зробити все можливе, (щоб відновити бізнес), і прошу людей приїжджати й не забувати про нас та про Теотіуакан. Мексиці зараз потрібні туристи».

Теотіуакан розташований приблизно за 50 кілометрів од Мехіко. Колись він був найбільшим індіанським містом доколумбової Америки. Розквіт Теотіуакана припадає на II століття нашої ери. Тоді тут жило більш як 125 тисяч осіб.

До середини VII століття місто спорожніло. Чому його покинули, невідомо. Через кілька століть величні руїни виявили ацтеки. Вони дали місту назву Теотіуакан, що означає «Місце, де народилися боги».
Коротке посилання на цю сторінку:

Серед пірамід Теотіуакана знову гуляють туристиЮНЕСКО поповнила свій список нематеріальної спадщиниСтаровинний будинок у Сан-Франциско переставили на іншу вулицюФранкфуртський симфонічний оркестр дає концерти на сходових майданчикахАкваріум у Мехіко показав дитинча субантарктичного пінгвінаУ Новому Орлеані через скасування параду люди прикрасили будинки як карнавальні платформиМолодильне молоко: під Києвом працює осляча фермаЙорданський модник: «Почуваюся стільцем, який ходить вулицями»У Литві прокатні машини укомплектували санкамиДень бабака: зима затримається ще на шість тижнів