01.08.2021
Телеканал NTD

Архітектор хоче перетворити зруйнований Могадішо на прекрасне місто

Архітектор хоче перетворити зруйнований Могадішо на прекрасне місто

Могадішо колись називали «білою перлиною Індійського океану». Його прикрашали парки й красиві будівлі. Та за роки..

Дата завантаження: 2021-03-01

video

Могадішо колись називали «білою перлиною Індійського океану». Його прикрашали парки й красиві будівлі. Та за роки громадянської війни місто втратило колишню славу. Повернути її сподівається архітектор Омар Деган.

[Омар Деган, архітектор]:
«Уважаю важливим зберігати культурну ідентичність так само, як і біорізноманіття в природі».

Омар народився в Італії в сім’ї сомалійських емігрантів. Три роки тому приїхав у Могадішо й відкрив архітектурне бюро. Чоловік хоче облаштовувати місця громадського відпочинку, з яких тут залишився тільки пляж.

[Омар Деган, архітектор]:
«З часом місця громадського відпочинку допоможуть створити атмосферу миру та спокою, яка потрібна Сомалі».

Архітектору обіцяв допомогти мер Могадішо й прем’єр-міністр країни. Однак один загинув від рук терориста, а іншого відправили у відставку.

Зараз місто схоже на фортецю із численними блок-постами. Останніми роками жителів тут дедалі більше, бо сюди переїжджають люди із сільської місцевості. Столицю охопив будівельний бум. Омар докладає зусиль, щоб влада виділила землю й для громадських місць.

[Омар Деган, архітектор]:
«Я повертаюся до коріння Сомалі, дізнаюся про традиції, культуру різних регіонів, а потім намагаюся змінити краєвид міського ландшафту. Це дасть людям змогу стати частиною міста й відчути, що місто належить їм».

Архітектор втілив у життя вже кілька проектів, причому деякі виконав безкоштовно.
Коротке посилання на цю сторінку:

Архітектор хоче перетворити зруйнований Могадішо на прекрасне містоУ церквах і на площах Бейрута проходять концерти класичної музикиУ Литві прокатні машини укомплектували санкамиАкваріум у Мехіко показав дитинча субантарктичного пінгвінаУ Коста-Риці будують екологічний вітрильник для перевезення вантажівНімецький пекар робить торти у вигляді шприца з вакциноюУ Мадриді урочисто, але майже без глядачів, зустріли трьох королівТисячолітні наскельні малюнки в Австралії відкрили для туристівБілий дім продемонстрував різдвяні декораціїВ Іспанії облаштували найбільший у Європі критий вертикальний сад