Коли венесуельський пастор Хуан Меса побачив, як його дочки плачуть від голоду, він зібрав якісь речі й разом із сім’єю втік до Колумбії. Це було 2017 року. Він поїхав, щоб працювати на взуттєвій фабриці.
[Хуан Меса, пастор]:
«Спочатку ми планували залишатися в Колумбії доти, доки становище тут не поліпшиться. Ми втікали туди, рятуючись від тутешньої ситуації, намагалися прогодувати дочок».
Кілька років він забезпечував дітей їжею й водив їх до школи. Але, коли почалася епідемія коронавірусу, його звільнили.
Довелося повернутися до Венесуели. Тепер він бродить вулицями й пропонує купити курятину чи обміняти її на борошно або рис.
Хуан опинився в такому ж скрутному становищі, як і ще 100 тисяч венесуельців, які повернулися до країни, коли почалася пандемія. Приїхавши, вони мали якийсь час провести на обсервації в спеціальних центрах, якими керують військові. Зі слів людей, там не вистачає їжі та води, а ще є ризик заразитися коронавірусом.
На початку пандемії президент Ніколас Мадуро оголосив, що всіх, хто повертатиметься на батьківщину, країна радо зустрічатиме. Але пізніше він став звинувачувати їх у тому, що вони завозять коронавірус.
Деякі чиновники навіть сказали, що Колумбія використовує венесуельців, які повертаються додому, як біологічну зброю, щоб заразити всю націю.
Тепер Хуан із дружиною знову хочуть виїхати.
[Нореліс де Меса, дружина пастора]:
«Я знову хочу виїхати з Венесуели, бо поки ця влада й далі бореться з опозицією, ситуація тут не зміниться. Але суть у тому, що влада й опозиція ніколи не домовляться. Влада не хоче йти, а в опозиції нічого не виходить. Та вони не страждають. Єдині, хто тут потерпає, це люди».
У Колумбії живе приблизно мільйон 800 тисяч венесуельців. Очікують, що коли закінчиться карантин і відкриються кордони, буде нова хвиля імміграції.
Коротке посилання на цю сторінку: