04.03.2021
Телеканал NTD

«Музика для перепочинку»: музиканти допомагають болівійцям пережити пандемію

«Музика для перепочинку»: музиканти допомагають болівійцям пережити пандемію

Літня болівійка Лусія та її дочка Ана намагаються впоратися з болем утрати коханого чоловіка й батька...

Дата завантаження: 2021-03-04

video

Літня болівійка Лусія та її дочка Ана намагаються впоратися з болем утрати коханого чоловіка й батька. Він за три дні «згорів» від коронавірусу. Від прослуховування класичної музики через вотсап їм стає легше.

[Ана Лусія Арсе, жителька Кочабамби]:
«Ми жили із цим болем, намагаючись із ним упоратися, і часом не знали, як це зробити. Можливість послухати музику, яка переносить нас у часи, коли батько був поруч, допомогла нам заспокоїтися, послабила напругу, що була дуже великою».

Гуманітарний проект під назвою «Музика для перепочинку» — ідея болівійки Каміли Баррієнтос, яка грає на кларнеті.

[Каміла Баррієнтос, музикант]:
«COVID — це хвороба, від якої важко дихати. Завдані нею душевні травми дуже важкі. Іноді у вас усе гаразд, а часом ні. Тому ми твердо віримо в те, що музика створює атмосферу спокою, щастя, миру й полегшує дихання».

Безкоштовні онлайн-концерти дають музиканти з Болівії, Мексики, Бразилії, США, Великої Британії, Швейцарії та Німеччини. Зв’язатися з ними можна через соціальні мережі. До виконавців звертаються пацієнти з коронавірусом, люди, що втратили рідних, а також лікарі.

[Ванія Гарсія, музикант]:
«Я грала для лікарки, яка провела цілий день у хірургії. Її охопила тривога, бо вона не знала, чи є в пацієнтів коронавірус. Вона прийшла додому, прийняла душ і чекала концерту. Спочатку жінка здалася мені дуже втомленою й мало зацікавленою. Та після концерту вона сказала, що їй стало спокійніше на душі».

Загалом виконавці зіграли для 750 болівійців.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Музика для перепочинку»: музиканти допомагають болівійцям пережити пандеміюПакистанський художник замість вантажівок розписує літакиПосмійся зі своїх проблем: єгиптяни знімають стрес за допомогою йоги сміху19-річний сенегальський жокей мріє про світову славуКолекцію неоціненних брошок уперше показали в КиєвіСтаровинний будинок у Сан-Франциско переставили на іншу вулицюВ Іраку через пандемію молодь захопилася скейтбордингомВ австралійському заповіднику Нітмілук облаштовують гірські велотрасиПрестижний балетний конкурс «Приз Лозанни» проходить онлайнІндійські танці на тлі стародавнього храму заворожують глядачів