03.11.2021
Телеканал NTD

Індія заборонила TikTok і ще десятки китайських застосунків

Індія заборонила TikTok і ще десятки китайських застосунків

Індія заборонила 59 китайських мобільних застосунків, серед яких TikTok і WeChat. Так вона відреагувала на протистояння..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Індія заборонила 59 китайських мобільних застосунків, серед яких TikTok і WeChat. Так вона відреагувала на протистояння на кордоні з КНР, яке почало наростати в червні.

Міністерство комунікацій Індії заявило, що застосунки завдають шкоди суверенітету й цілісності Індії, обороні країни, а також безпеці та громадському порядку.

Індійська влада підозрює, що ці застосунки використовують, щоб незаконно отримувати дані користувачів і відправляти їх на сервери за межами країни.

[Паван Дугган, експерт із питань кібербезпеки]:
«Заборонивши ці застосунки, Індія передала послання решті світу, що вона не терпітиме втручань у її внутрішні справи».

Слідом за розпорядженням Google та Apple муситимуть прибрати ці застосунки з платформ Android в Індії та з магазинів IOS.

[Аніл Кумар, житель Чандигарха]:
«Наскільки я розумію, TikTok та іншим китайським програмам не місце в Індії, бо вони створюють нашій країні лише проблеми. Гроші, які треба використовувати в Індії, через ці застосунки використовують в інших країнах».

Заборонити застосунки в Делі вирішили після сутички на кордоні між індійськими й китайськими військовиками, яка сталася 16 червня. Як наслідок, загинуло 20 індійських військовослужбовців. З китайської сторони також були жертви, однак Пекін офіційно цю інформацію не підтвердив.

Заборона негативно вплине на китайські компанії, які робили великі ставки на вебринок Індії.

Так, фірма Bytedance, головний офіс якої в Пекіні, планувала інвестувати в країну мільярд доларів, відкрити місцевий дата-центр і вже набирала там персонал.

В Індії також активно встановлюють застосунок TikTok. Деякі користувачі вже висловлюють занепокоєння.

[Світі Сінгх, користувачка TikTok]:
«Рішення ухвалили через напруженість між Індією та Китаєм, і це правильно. Але я хочу сказати уряду, що треба створити індійські застосунки, щоб такі люди, як ми, хто заробляє на TikTok, уникли проблем».

Після сутичок на кордоні в Індії стали лунати заклики бойкотувати китайські товари. Так, митна служба країни з минулого тижня почала затримувати китайські контейнери, зокрема ті, у яких прибувають товари Apple, Cisco та Dell.
Коротке посилання на цю сторінку:

Індія заборонила TikTok і ще десятки китайських застосунківВиверження може початися будь-якої миті: з Гоми ринув новий потік біженцівЩонайменше 48 загиблих: Європу затоплюють небувалі зливиПід завалами 12-поверхової будівлі в американському Маямі може ще бути до 100 осібСумна межа: Вашингтонський собор ударив у дзвони на згадку про померлих від коронавірусуНа Індію налетів циклон «Туактає»: щонайменше 16 загиблих«Без їжі, води й електроенергії»: повінь відрізала від зовнішнього світу місто в КитаїУ Росії в одній зі шкіл сталася стрілянина: 9 загиблих«У мене був нервовий зрив»: бельгійці оплакують жертв повені«Нічого не залишилося»: пожежа в Орегоні знищила десятки будинків