28.10.2024
Телеканал NTD

Екстремальна спека оголила руїни стародавнього міста

Екстремальна спека оголила руїни стародавнього міста

Незвичайна пам'ятка з'явилася на Філіппінах через тривалу спеку. Зазвичай із цих стародавніх руїн у провінції Нуева-Есіха..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Незвичайна пам’ятка з’явилася на Філіппінах через тривалу спеку. Зазвичай із цих стародавніх руїн у провінції Нуева-Есіха видно лише верхівку хреста над водою. Але оскільки місцеве водосховище пересохло, руїни оголилися повністю, і їх можна дослідити.

Сюди вже ринули охочі це зробити.

[жителька Філіппін]:

«Почувши, що з’явилася затоплена церква старого міста Пантабанган, я розхвилювалася й захотіла її побачити, тому вирішила приїхати. Побачивши її на власні очі, я була вражена. Я не знала, що бувають такі місця».

[жителька Філіппін]:

«Я католичка. Мене одразу привабив хрест, тож ми приїхали».

Таке явище вже бувало раніше, але воно відбувається не щороку.

[місцевий рибалка]:

«Я рибалю тут зі шкільного віку, але бачив ці руїни всього тричі — у 2014-му, 20-му та 24-му році».

Водночас такі роки місцевим рибалкам вигідні. З риболовлею в посуху не дуже, зате вони за плату переправляють на човнах численних охочих подивитися на давні руїни.

[місцевий рибалка]:

«Зазвичай на риболовлі я заробляю 200 песо, але коли приїздять туристи, то отримую по 1500–1800 песо на день».

Водосховище на цьому місці створили в 70-х роках минулого століття. Жителів старого міста Пантабанган переселили.

Посушливий сезон на Філіппінах зазвичай триває з березня по травень. Але цьогоріч тут особливо спекотно. У країні скасовують уроки в школах та радять жителям уникати прямих сонячних променів. За даними метеорологів, тепловий індекс поки що триматиметься на рівні 45 градусів Цельсія.

Від екстремальної спеки зараз потерпають й інші країни Південно-Східної Азії.
Коротке посилання на цю сторінку:

Екстремальна спека оголила руїни стародавнього містаБіля парламенту Грузії розганяють демонстрантів, поки всередині обговорюють закон про іноагентівІзраїль проводить «високоточну» операцію в лікарні «Шифа»Ріші Сунак призначив дату дострокових загальнонаціональних виборівЗакон ухвалили: Велика Британія почне висилати нелегальних емігрантів до РуандиТисячі протестувальників вийшли на вулиці ТайванюПроблему обміління Панамського каналу обіцяє розв’язати новообраний президентТисячі угорців знову вийшли на протест проти Віктора ОрбанаКолумбійський університет почав відстороняти студентів від навчанняНа Apple подали до суду в США, звинувативши компанію в монополізації ринку

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: