25.04.2024
Телеканал NTD

Американський штат Аризона повернув закон 1864 року, який забороняє аборти майже в усіх випадках

Американський штат Аризона повернув закон 1864 року, який забороняє аборти майже в усіх випадках

Верховний суд американського штату Аризона відновив дію закону 1864 року, який майже зовсім забороняє аборти, зокрема..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Верховний суд американського штату Аризона відновив дію закону 1864 року, який майже зовсім забороняє аборти, зокрема й у випадку зґвалтування чи інцесту. Винятком є лише вагітність, яка загрожує життю матері.

З 2022 року в штаті діяла ухвала апеляційного суду, згідно з якою лікарів не можна було звинуватити, якщо вони проводили аборт до 15-го тижня вагітності.

Президент-демократ Джо Байден осудив це рішення, назвавши його «результатом радикальної програми республіканських чиновників».

[Карін Жан-П’єр, прессекретар Білого дому]:

«Цей закон штату Аризона, який був ухвалений у 1864 році, понад 150 років тому, не може захистити жінок, навіть якщо їхнє здоров’я перебуває під загрозою або в жахливих випадках зґвалтування чи інцесту. Нині в усій країні діє 21 заборона на аборт у штатах».

Недавно Верховний суд штату Флорида виніс ухвалу, яка з 1 травня робить чинною заборону робити аборти після шостого тижня вагітності. Зараз аборти дозволені до 15-го тижня.

Кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп у понеділок заявив, що доступ до абортів має визначати кожен штат окремо.

[Дональд Трамп, кандидат у президенти США]:

«Це питання вирішуватимуть на рівні штатів шляхом голосування чи ухвалення законів, або, можливо, й того, й іншого».

З 1973 по 2022 рік у США діяло рішення у справі «Роу проти Вейда», яке гарантувало право на аборт. Але у 2022-му Верховний суд США його скасував шістьма голосами проти трьох.
Коротке посилання на цю сторінку:

Американський штат Аризона повернув закон 1864 року, який забороняє аборти майже в усіх випадкахАфіни накрила пилова буря із СахариВеликі повені на півночі Іраку: є загибліДональд Трамп обійшов Ніккі Гейлі в її рідному штаті Південна КаролінаУ Балтіморі відбуксирували вантажне судно, що зруйнувало містЗакон ухвалили: Велика Британія почне висилати нелегальних емігрантів до РуандиАвстралія незадоволена поясненням Ізраїлю й вимагає покарати винних у загибелі волонтерівБлінкен: «Ви не самі — за вами стоїть глобальна коаліція»Дипломатичний скандал: працівники посольства Мексики залишили ЕквадорЗброя для України вже в дорозі: Байден підписав законопроєкт про допомогу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: