16.08.2024
Телеканал NTD

Вікінги повернулися: на Шетландських островах урочисто спалили дракар

Вікінги повернулися: на Шетландських островах урочисто спалили дракар

Вікінги живі. Принаймні їхні традиції досі зберігають на Шетландських островах у Великій Британії. Щороку в січні..

Дата завантаження: 2024-04-16

video

Вікінги живі. Принаймні їхні традиції досі зберігають на Шетландських островах у Великій Британії. Щороку в січні в Лервіці проводять видовищну смолоскипну ходу. У ній бере участь 1000 осіб у костюмах скандинавських воїнів-мореплавців.

Захід називається «Ап геллі аа». Його головний атрибут — копія дракара. На таких вікінги ходили в море. Дракар відвозять на площу, і всі учасники ходи кидають у нього смолоскипи. Після цього залишається лише спостерігати, як човен згорає. За давніх часів вікінги так ховали очільників і воїнів.

Норвежці колонізували Шетландські острови в IX столітті. Тож вогняний фестиваль певною мірою символізує висадження вікінгів на берег. До заходу починають готуватися вже в лютому. Місцеві жителі самі роблять копію дракара та шиють костюми.

Брати участь у фестивалі може лише той, хто прожив у Шотландії принаймні п’ять років. Ну а глядачем може стати будь-хто, тому щороку до Лервіка приїздять тисячі туристів.

Хоча фестиваль присвячено середньовічним звичаям вікінгів, він усе ж досить молодий. Йому лише 140 років. Його почали проводити, щоб зайняти місцеву молодь чимось цікавим.
Коротке посилання на цю сторінку:

Вікінги повернулися: на Шетландських островах урочисто спалили дракарУперше за 450 років вісім частин вівтаря епохи Відродження зібрали докупиДва індійські ресторани судяться через куряче каріДо Перу повернулися 4600 археологічних артефактівЯк нещастя надихнуло мігрантку з Камеруну створити модний бренд у ЛіваніБез інтернету та зв’язку: на Балі відзначили День тишіБоснійські майстри прикрашають великодні яйця розписом та навіть підковамиНаціональний симфонічний оркестр США зіграв на старовинних інструментахФруктова мода: як з ананасів роблять взуттяКонкурс портретного живопису NTD пройшов у Нью-Йорку

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: