18.06.2024
Телеканал NTD

Дональд Трамп здобув перемогу на перших президентських праймеріз

Дональд Трамп здобув перемогу на перших президентських праймеріз

Дональд Трамп переміг на праймеріз Республіканської партії в одному з ключових штатів США — Нью-Гемпширі. Він..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Дональд Трамп переміг на праймеріз Республіканської партії в одному з ключових штатів США — Нью-Гемпширі. Він набрав майже 55 % голосів. З 22 делегатів його партії в штаті за нього проголосувало 11. За його суперницю Ніккі Гейлі — вісім.

Перемога ще більше зміцнила позиції Трампа в Республіканській партії і наблизила до участі в президентських виборах, на яких його суперником може стати президент-демократ Джо Байден.

[Дональд Трамп, кандидат у президенти США]:

«Ми перемогли в Нью-Гемпширі тричі. І ми перемагаємо тут щоразу. Ми перемогли на праймеріз, а також переможемо на основних виборах. І для мене це дуже особливе та важливе місце. І ще невеличке зауваження для Ніккі: вона не виграє».

Експосол США при ООН Ніккі Гейлі нині стала єдиним суперником Трампа від республіканців у передвиборчих перегонах. Вона заявила своїм прихильникам, що поки що не відмовляється від боротьби.

[Ніккі Гейлі, кандидатка в президенти США]:

«Ці перегони ще далекі від завершення. Є ще десятки штатів».

За законом у праймеріз у північно-східному штаті Нью-Гемпшир можуть брати участь зареєстровані члени Республіканської партії, а також незалежні виборці. Гейлі сподівалася, що значний блок незалежних виборців приведе до її перемоги. Натомість Трамп став першим республіканцем із 1976 року, який дістав значну перевагу як в Айові, де проходили кокуси, так і в Нью-Гемпширі.

Примітно, що праймеріз Демократичної партії пройшли у Нью-Гемпширі без імені Джо Байдена в бюлетенях. Причина в тому, що керівництво партії вирішило змінити традицію та перенести голосування в Нью-Гемпширі на пізніший термін, розпочавши зі штатів із різноманітнішим етнічним населенням, щоб точно забезпечити першу перемогу Байдену. Але Нью-Гемпшир не погодився та призначив свою дату праймеріз. У результаті, Байден узагалі не подав заявки на участь у цьому голосуванні, і штат ніби виключили з первинних виборів демократів.

Наступні республіканські праймеріз заплановано на 24 лютого в Південній Кароліні. Там Ніккі Гейлі народилася й двічі була губернатором.
Коротке посилання на цю сторінку:

Дональд Трамп здобув перемогу на перших президентських праймерізІзраїль проводить «високоточну» операцію в лікарні «Шифа»Марш на Нью-Делі: індійські фермери відкинули пропозицію владиВ Іспанії згоріла житлова 14-поверхова будівляОдна пропозиція на тисячу заявок: молоді китайці не можуть знайти роботуНайпотужніший за 25 років землетрус на Тайвані: щонайменше четверо загиблихВикрадення планів безпеки поставила під загрозу проведення Олімпіади в ПарижіПівнічна Корея знову запустила крилаті ракети в мореВеликі повені на півночі Іраку: є загибліУ Балтиморі починають підіймати міст, що обвалився, а тіла всіх загиблих поки що не знайшли

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: