18.07.2024
Телеканал NTD

Вулкан в Ісландії поки що притих

Вулкан в Ісландії поки що притих

Рівень загрози ісландського вулкана Сварценгі знизили з надзвичайного до небезпечного. Це сталося після того, як на..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Рівень загрози ісландського вулкана Сварценгі знизили з надзвичайного до небезпечного. Це сталося після того, як на горі за певний час не було помічено активності.

Нагадаємо, вулкан почав вивергатися 18 грудня, викинувши попіл та лаву. Цьому передували тижні сейсмічної активності, протягом яких повністю евакуювали населення єдиного сусіднього містечка Гріндавік. Це коло 4000 осіб.

Поки вулкан притих, науковці вирушили на гору обстежити місця виверження. У цьому сприяють дрони. Знімки допоможуть оцінити ситуацію в районі.

[Троступ Тор Брагасон, фахівець Efla Consulting Engineers]:

«Це може дати науковцям та владі уявлення, у яких місцях, найімовірніше, почне прибувати потік. І такі зображення докладніші, ніж просто знімки із супутника».

Метеорологічна служба Ісландії попереджає, що виверження навколо вулканічної системи Сварценгі досі можливе, бо під землею і далі накопичується магма. Це підтверджують і дослідники.

[Джон Гаукур Стейнгрімссон, геолог Efla Consulting Engineers]:

«Сьогодні вранці та вчора ввечері ми чули, що земля навколо Сварценгі, електростанції та околиць знову починає набухати. Я ще не бачив останніх даних, але, схоже, є безперервний приплив у цей магматичний осередок, тому ми повинні бути готовими до наступного виверження. Яке станеться, можливо, за кілька тижнів чи місяців».

Потік лави після попереднього виверження пішов не в бік Гріндавіка. Але науковці попереджають, що наступний може потенційно зачепити й місто. Це залежатиме від того, де саме магма вирветься на поверхню.

Також науковці намагаються захистити місцеву електростанцію, яка дуже важлива для інфраструктури. Для цього довкола неї спорудили захисний бар’єр.
Коротке посилання на цю сторінку:

Вулкан в Ісландії поки що притихСотні людей уважають зниклими безвісти після пожеж у ЧиліЄС запроваджує перший пакет санкцій проти китайських компанійБандити застрелили 12 людей у багатому передмісті столиці ГаїтіСуд Гонконгу вирішив ліквідувати китайського будівельного гіганта EvergrandeКитай обурений санкціями, запровадженими через війну в УкраїніВ Улан-Баторі внаслідок вибуху автоцистерни спалахнула багатоповерхівкаАвстралія незадоволена поясненням Ізраїлю й вимагає покарати винних у загибелі волонтерівВибух у ресторані в Китаї: є загиблий та постраждаліКанада обмежить час роботи для іноземних студентів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: