18.07.2024
Телеканал NTD

Неможливу геометрію Ешера показали на виставці в Римі

Неможливу геометрію Ешера показали на виставці в Римі

Цей образний і парадоксальний світ створив нідерландський художник-графік Мауріц Корнеліс Ешер. У ньому поєднуються мистецтво, математика,..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Цей образний і парадоксальний світ створив нідерландський художник-графік Мауріц Корнеліс Ешер. У ньому поєднуються мистецтво, математика, фізика та дизайн. Коло 300 робіт, серед яких і найвідоміші твори Ешера, показали на виставці в Римі.

Експозиція працює в Палаццо Бонапарте. Її присвятили сторіччю першого візиту нідерландського художника до італійської столиці в 1923 році.

Італійський пейзаж багато років був головним джерелом натхнення для літографій та гравюр Ешера.

[Федеріко Джудісандреа, куратор виставки]:

«Ешер відомий своїми просторовими феноменами. Ми всі знаємо його неможливі конструкції, на які дивишся й кажеш: “Неможливо, щоб вода завжди текла в одному й тому ж напрямку або щоб, підіймаючись сходами, ви завжди приходили в одну й ту ж точку”».

У своїй творчості Ешер перейшов від пейзажного живопису до так званих «внутрішніх бачень», як любив називати їх митець.

Частина його робіт є картинами в стилі мавританської мозаїки, на яких один візерунок, що складається з комах, птахів, риб чи рептилій, переходить в інший. Такий стиль він назвав «метаморфозою».

У його фантастичному світі ящірка може поступово стати чарункою вулика, а риба може перетворитися на птаха, яка, своєю чергою, перетворюється на куб, а потім на дах.

Поступово Ешер почав дедалі більше поєднувати своє мистецтво з математичними, фізичними й геометричними формами.

[Федеріко Джудісандреа, куратор виставки]:

«Він наблизив мистецтво до науки, об’єднавши ці два світи. Він казав: “Художники вважають мене математиком, а математики — художником”».

Він тісно співпрацював із математиками та іншими вченими, що стало величезним джерелом натхнення для його досліджень неможливих структур, оптичних ілюзій та уявлень про нескінченність.

Виставка триватиме до 1 квітня наступного року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Неможливу геометрію Ешера показали на виставці в РиміІнший погляд на кохання: «Музей розірваних стосунків» відкрився в ХорватіїЯк архітектура Марокко поєднує давнину із сучасністюМузичні годинники із Забороненого міста, що в Пекіні, показали на виставці в ЛондоніКолекції для старших дітей: новий тренд на Лондонському ярмарку іграшокБез інтернету та зв’язку: на Балі відзначили День тишіУ Ватикані реставрують центральний елемент собору Святого ПетраСтаровинне іспанське ательє створює одяг та аксесуари для кіноіндустрії всього світуМодниці привабили увагу на Чемпіонаті світу з кінних перегонів у ДубаїГодинник, який може точно йти 45 млн років, показали на виставці в Женеві

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: