18.08.2024
Телеканал NTD

Місто Єрихон, що на Західному березі річки Йордан, може потрапити до списку ЮНЕСКО

Місто Єрихон, що на Західному березі річки Йордан, може потрапити до списку ЮНЕСКО

На цьому пагорбі, що на Західному березі річки Йордан, лежать руїни давнього міста Єрихон. Науковці припускають,..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

На цьому пагорбі, що на Західному березі річки Йордан, лежать руїни давнього міста Єрихон. Науковці припускають, що заснували його коло 10 тисяч років тому. Нині Палестинська адміністрація подала заяву на внесення його до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Єрихон уважають найстарішим поселенням на планеті, у якому постійно жили люди. Він розташований на заході долини річки Йордан на північ від Мертвого моря. Розкопки тут ведуть понад сто років.

Як уважають, саме тут біблійний Ісус Навин очолив ізраїльтян у їхній битві після 40 років поневірянь пустелею.

Тепер Єрихон більше відомий розкішними віллами та фініковими пальмами. Це оазис серед пустелі, що за 24 кілометри на північний схід від Єрусалима.

Єрихон — також перше місто на Західному березі, яке Ізраїль передав Палестинській адміністрації три десятиліття тому під час мирного процесу в Осло.

[Ахмад Раджоб, представник міністерства туризму Палестини]:

«Реєстрація об’єкта в списку Світової спадщини вважатиметься національним досягненням Палестини. З погляду культури ми як палестинці і як Держава Палестина маємо право реєструвати досягнення палестинського народу та його внесок у цивілізацію».

Тут знайшли останки різних періодів історії: від неоліту до візантійського.

[Ваель Хамамр, директор управління старожитностей Вифлеєма]:

«Це найстаріше укріплене місто у світі. У ньому була масивна кругла вежа, а також укріплені оборонні мури. Таке будівництво не могло бути завершено без правителя та організованої громади».

Список Світової спадщини з’явився в 1978 році. Він містить понад 1000 об’єктів — від Акрополя в Афінах до Великого китайського муру.

Комітет ЮНЕСКО збереться в Ер-Ріяді, що в Саудівській Аравії, з 10 по 25 вересня. Він розгляне заяви та оголосить ті об’єкти, які поповнять список.
Коротке посилання на цю сторінку:

Місто Єрихон, що на Західному березі річки Йордан, може потрапити до списку ЮНЕСКОДодав життєрадісності в мистецтво: виставка картин Франса Галса відкрилася в АмстердаміПольський полонез внесли до списку ЮНЕСКОІнший погляд на кохання: «Музей розірваних стосунків» відкрився в ХорватіїМедитацію викладають учням старших класів в одній з австралійських шкілБез інтернету та зв’язку: на Балі відзначили День тишіФестиваль «Звуки цвітіння» починається в Ботанічних садах К’ю в ЛондоніУ Ватикані реставрують центральний елемент собору Святого ПетраСтолиця Словенії — Місто драконів — святкує китайський Новий рікДо Перу повернулися 4600 археологічних артефактів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: