03.10.2021
Телеканал NTD

У всьому світі почали послаблювати карантинні обмеження

У всьому світі почали послаблювати карантинні обмеження

У світі послаблюють карантинні заходи, що мали допомогти спинити епідемію COVID-19. У деяких країнах пік уже..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

У світі послаблюють карантинні заходи, що мали допомогти спинити епідемію COVID-19. У деяких країнах пік уже минув, і кількість хворих іде на спад.

Приміром, жителі Нової Зеландії тепер знову можуть піти до ресторанів фаст-фуду по гамбургери й каву.

[жителька Нової Зеландії]:
«О, це таке задоволення! Я так за цим скучала».

[жителька Нової Зеландії]:
«Дуже рада, прожила чотири довгі тижні без кави».

[жителька Нової Зеландії]:
«Клас! Смачно як ніколи».

З 26 березня в Новій Зеландії діяли одні з найсуворіших обмежувальних заходів у світі. Нині ж приблизно 400 тисяч осіб повернулося на роботу.

А в австралійському Сіднеї знову можна бачити, як люди засмагають на пляжах.

[П’єр Райнар, житель Австралії]:
«Так чудово, ми знову купаємося. Ми мріяли про це відтоді, як закрили пляж. Спекотне сонце, гарна погода — усе прекрасно».

Багато штатів Австралії оголосили про початок послаблень. Влада каже, що сподівається стримати поширення вірусу завдяки масштабному тестуванню й відстеженню контактів заражених.

Пом’якшують заходи й у США. Деякі штати, де зафіксовано мало хворих, частково зняли обмеження. Тож на пляжах тепер можна бачити відпочивальників, а в торгових центрах — багато покупців. Штати Джорджія, Монтана й Міссісіпі відновили роботу підприємств, які раніше вважалися некритично важливими.

У Швейцарії запрацювали перукарні, садові центри й стоматології. Місцеві жителі кинулися підстригатися та лікувати зуби.

[житель Лозанни]:
«Дивовижно, так добре, що знову можна піти до перукаря. Я довго цього чекав, не хотів стригтися самостійно. Й ось цей день настав».

Італія ж поки лише готується послабити заходи. У країні, де померлих від коронавірусу найбільше в Європі, обіцяють це робити поступово й дуже обережно. Так, у Мілані й Римі на автобусних зупинках і станціях метро вже вивішують знаки, що нагадують про необхідність соціального дистанціювання. І коли карантин скасують, усе ж у громадських місцях маски треба буде носити обов’язково.

Про часткове зняття обмежень також оголосили у Франції й Туреччині.
Коротке посилання на цю сторінку:

У всьому світі почали послаблювати карантинні обмеженняЗанедбані хліви й казарми Італії перетворюють на хостели та культурні центриУ Південній Кореї найвищий приріст кількості хворих на COVID із грудня 2020 рокуНа Темзі знову перераховують лебедівКруїзні лайнери повертаються до Чорногорії після 16 місяців застоюОфіс, підвішений на скелі: шотландець показав значення поняття «віддалена робота»У Колумбії роблять бамбукові готелі для бджілЖорсткі затримання учасників протесту проти «антиковідних» заходів у БерлініЯк службові собаки «випускають пару» на австралійській фермі