На думку науковців, ці споруди — частина житлових будівель, у яких мешкали знатні містяни. Комплекс складається з вхідної арки, Будинку равликів, Будинку Місяця та інших будівель. Тут також є споруда у вигляді черепахи.
[Франсіско Перес Руїс, археолог]:
«Це житловий район. У Чічен-Іці донині такого ще не знаходили. <…> Це перший такий комплекс. У ньому жив правитель зі своєю сім’єю».
Найближчим часом Чичен-В’єхо відкриють для відвідувачів.
Чичен-Іца була політичним та культурним центром індіанців мая. Її заснували приблизно 455 року нашої ери. У X столітті місто захопили тольтеки. А в 1178 Чичен-Іцу розгромили об’єднані війська трьох міст-держав — Маяпана, Іцмаля та Ушмаля.
Археологи знайшли в Чичен-Іці храми, стадіони, обсерваторію та природний колодязь — сенот. Розкопки тривають, і науковці сподіваються на нові відкриття.
Коротке посилання на цю сторінку:
















