16.06.2022
Телеканал NTD

Собор Паризької Богоматері обіцяють відкрити у 2024 році

Собор Паризької Богоматері обіцяють відкрити у 2024 році

Собор Паризької Богоматері відновлюють після пожежі. Робота почалася понад три роки тому, але на деякий час..

Дата завантаження: 2022-08-16

video

Собор Паризької Богоматері відновлюють після пожежі. Робота почалася понад три роки тому, але на деякий час зупинилася через пандемію. Міністр культури Франції обіцяє, що 2024 року знаменитий храм знову відкриється.

[Ріма Абдул-Малак, міністр культури Франції]:
«Ми впевнені, що 2024 року більшу частину будівлі буде відреставровано. Собор можна буде відкрити для проведення богослужінь і просто відвідування».

Водночас міністр зазначає, що реставрація триватиме й після 2024 року.

Собор зайнявся 15 квітня 2019 року. Згоріло дві третини дерев’яного даху, зробленого в період із XII по XIII століття. Упав дерев’яний шпиль XIX століття, покритий свинцевими пластинами. Постраждала частина приміщень. Вогонь знищив чотири картини та деякі пошкодив. Також до органа потрапила вода.

Після пожежі президент Емманюель Макрон пообіцяв, що собор Паризької Богоматері відкриють 2024 року. За оцінками експертів, повна реставрація може тривати до 20 років, а її вартість може сягнути мільярда євро.
Коротке посилання на цю сторінку:

Собор Паризької Богоматері обіцяють відкрити у 2024 роціУ столиці Ємену під час перемир’я почали відновлювати Старе містоГонконзький музей історії покаже тисячі років китайської культуриМоду Африки показали у Музеї Вікторії та АльбертаСловенія прибирає паркан, який стримував мігрантівВесілля у Галичнику — спадщина ЮНЕСКО в Північній МакедоніїВікно в Тибет своїми картинами прочинив китайський художник у РиміПонад 60 кімоно показали на виставці в Нью-Йорку

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: