12.03.2022
Телеканал NTD

Собор Паризької Богоматері обіцяють відкрити у 2024 році

Собор Паризької Богоматері обіцяють відкрити у 2024 році

Собор Паризької Богоматері відновлюють після пожежі. Робота почалася понад три роки тому, але на деякий час..

Дата завантаження: 2022-08-12

video

Собор Паризької Богоматері відновлюють після пожежі. Робота почалася понад три роки тому, але на деякий час зупинилася через пандемію. Міністр культури Франції обіцяє, що 2024 року знаменитий храм знову відкриється.

[Ріма Абдул-Малак, міністр культури Франції]:
«Ми впевнені, що 2024 року більшу частину будівлі буде відреставровано. Собор можна буде відкрити для проведення богослужінь і просто відвідування».

Водночас міністр зазначає, що реставрація триватиме й після 2024 року.

Собор зайнявся 15 квітня 2019 року. Згоріло дві третини дерев’яного даху, зробленого в період із XII по XIII століття. Упав дерев’яний шпиль XIX століття, покритий свинцевими пластинами. Постраждала частина приміщень. Вогонь знищив чотири картини та деякі пошкодив. Також до органа потрапила вода.

Після пожежі президент Емманюель Макрон пообіцяв, що собор Паризької Богоматері відкриють 2024 року. За оцінками експертів, повна реставрація може тривати до 20 років, а її вартість може сягнути мільярда євро.
Коротке посилання на цю сторінку:

Собор Паризької Богоматері обіцяють відкрити у 2024 роціСловенія прибирає паркан, який стримував мігрантівРаритети зі світу спорту, музики й політики відкрили публіці в Нью-ЙоркуПовернутися до коріння: школа в Кенії навчає місцевих традицій замість європейськихРекорд Гіннеса: непалець став найнижчим підлітком у світіУ зоопарку Пакистану тварин рятують від спекиВ Угорщині з’явилася радіостанція, яка розповідає про життя циганМексиканські студенти-кулінари створили колекцію вбрання з їжіКольори Африки: візерунки цієї художниці прикрашають літаки й машини

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: