16.06.2022
Телеканал NTD

Роботи в Італії стежать за здоров’ям рослин замість ботаніків

Роботи в Італії стежать за здоров'ям рослин замість ботаніків

Цей робот, що схожий на гігантську комаху, щодня оглядає парк в італійській Пізі. Науковці наділили його..

Дата завантаження: 2022-08-16

video

Цей робот, що схожий на гігантську комаху, щодня оглядає парк в італійській Пізі. Науковці наділили його штучним інтелектом й обладнали датчиками та камерами. Тепер він виконує рутинну роботу замість ботаніків.

Завдання робота — стежити за здоров’ям рослин. Він також вимірює висоту дерев та обхват їхніх стовбурів. Що дві години розумний апарат повертається на базу для заміни батареї.

[Франко Анджеліні, співробітник Пізанського університету]:
«Такий робот вільно переміщається в лісі. Його ноги рухаються, так само як у тварин. Тому він дуже спритний і може ходити навіть нерівною і пересіченою місцевістю».

Робота можна запрограмувати, але він здатний працювати й автономно. Зібрані відомості надходять до ботаніків. Вони проводять аналіз, після чого викладають результати до спільної бази даних. Вона доступна науковцям усіх країн Європи.

[Маноло Гарабіні, співробітник Пізанського університету]:

«Важливо й те, що робот перевіряє, де рослини пошкоджено. Це можуть робити тварини, які потрапили не до свого середовища проживання. Так, кабани можуть зіпсувати ґрунт і пошкодити дрібні рослини, що з часом позначиться на всій місцевій екосистемі».

Такі роботи також полегшують працю дослідників моря. Апарати можна занурювати на глибину понад тисячу метрів. За допомогою отриманих даних науковці створюють 3D-моделі морського дна.
Коротке посилання на цю сторінку:

Роботи в Італії стежать за здоров’ям рослин замість ботаніківЯпонці створили робота-змію для допомоги в екстремальних ситуаціяхРоботи в метро й штучний інтелект для сліпих: технологічна виставка в ПарижіЯк давні мая відкривали шлях у потойбічне життяАдронний колайдер запускають, щоб знайти темну матеріюЛондонський стартап створює аватари зі «справжнім обличчям» для метавсесвітуGPS-нашийники створюють невидимий загін для корівНайбільше латаття у світі відкрили британські ботанікиРуїни давньоримських храмів виявили в НідерландахНовий імплантат допоміг глухій жінці знову чути

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: