01.10.2022
Телеканал NTD

Пити менше чаю закликали пакистанців

Пити менше чаю закликали пакистанців

Заварити чай — звичайна справа для пакистанки Фархани. Але через економічну кризу цей простий напій у..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Заварити чай — звичайна справа для пакистанки Фархани. Але через економічну кризу цей простий напій у країні дедалі дорожчає. Зростає в ціні не тільки він. Але саме чай став показовим товаром, адже Пакистан — один із найбільших його імпортерів у світі.

[Фархана Джавед, жителька Пакистану]:
«Раніше ми пили по три чашки щодня, але тепер навіть одну випити складно. Чай і молоко дуже дорогі. Овочі теж».

Прем’єр-міністр країни закликав пити менше чаю. Але це викликало лише обурення.

Пакистан на імпорт чаю щорічно витрачає з валютних резервів коло 600 мільйонів доларів. Як уважають, кожен житель країни випиває в середньому коло трьох чашок на день.

[Наїм Хан, жителька Пакистану]:

«Мусимо скорочувати витрати на харчування. Тепер менше їмо. Іншого виходу немає».

Експерти вважають, що країна має зменшити залежність від імпорту, щоби стабілізувати курс нацвалюти.

[Мухаммад Ідріс, голова Промислової палати Карачі]:
«Наразі нам доводиться імпортувати пшеницю. Ми також завозимо сочевицю та багато іншого. <…> Мусимо налагодити промисловість так, щоб виготовляти те, що імпортуємо, тобто те, що з’їдає наші валютні резерви».

Минулого тижня уряд подав до парламенту на затвердження проєкт бюджету, який передбачає підвищення податків для заможних, а ще скасування субсидій на електроенергію і пальне. Ціни на бензин, газ та електроенергію вже підняли на 45 %.

Усе це потрібно, щоб виконати вимоги Міжнародного валютного фонду й отримати від нього фінансову допомогу розміром шість мільярдів доларів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Пити менше чаю закликали пакистанцівРобот-слиз зможе проникати у важкодоступні ділянки тілаЄрусалим готується до повернення туристівВ Австралії собак водять до психологаДвоє людей, які вижили під час Голокосту, знову зустрілися через 80 роківФотопастки допоможуть рятувати біорізноманіття В’єтнамуМагазин із дешевими будматеріалами відкрився в АвстраліїУ Словаччині намагаються зупинити забруднення зі старої шахтиВ Австралії біженки вчаться шити й дають друге життя старому текстилю2050 року понад 200 млн людей муситимуть мігрувати через посуху

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: